Iza Łęcka Iza Łęcka 27.09.2019 11:30
madame web film
862V

Spider-Man będzie wspierany przez kolejną bohaterkę. Powstanie film z Madame Web

Fani Spider-Mana będą musieli szykować się na jeszcze więcej emocji. Sony pragnie iść za ciosem. Po odłączeniu od MCU, do grona bohaterów zasilających uniwersum Spider-Mana ma dołączyć Madame Web.

Sony rozpoczyna budowę wielkiego uniwersum Spider-Mana. Jak wcześniej Was informowaliśmy – powrót Petera Parkera do Marvel Cinematic Universe jest już raczej niemożliwy, a włodarze Sony chcą rozwijać kolejne historie i spotkania Człowieka-Pająka z kolejnymi bohaterami.

Jak się okazuje, twórcy z Sony nie planują próżnować w temacie rozwoju spin-offów związanych z Peterem Parkerem. Po całkiem przyzwoitym sukcesie kasowym „Venoma”, nie tylko ten antybohater przyczyni się do zwiększenia oferty superbohaterskich filmów korporacji.

Tony Vinciquerra, prezes Sony Pictures Entertainment, niedawno stwierdził, że komiksowe historie Pająka dają wiele możliwości stworzenia nie tylko filmów, ale i produkcji telewizyjnych:

„Mamy następne siedem lub osiem lat zaplanowane, co zrobimy z tą historią i to nie tylko od strony filmowej - również po stronie telewizyjnej. Nasza grupa telewizyjna będzie miała swój własny zestaw postaci z tego wszechświata, które będziemy starali się rozwijać."

Czołowi przedstawiciele studia nie chcą tylko przenosić kolejnych historii na wielki ekran – w planach, podobnie jak w przypadku czwartej fazy MCU, są produkcje telewizyjne, które jeszcze śmielej rozwiną The Spider-Man Universe.

Nie tylko Venom i Morbius... Teraz Madame Web

Już w przyszłym roku będziemy mogli ponownie zobaczyć sequel „Venoma”, który zaplanowany jest na październik 2020. Wcześniej, chętni widzowie poznają historię jednego z wielkich przeciwników Spider-Mana – Morbiusa. 31 lipca 2020 roku zawita do kin adaptacja w reżyserii Daniela Espinosy („Life”,”Safe House”) z Jaredem Leto w roli głównej. 

Okazuje się jednak, że Sony planuje iść o krok dalej - w planach są już prace nad filmem "Madame Web". Bohaterka, z którą Peter Parker pierwszy raz spotyka się w komiksie "The Amazing Spider-Man" odznacza się zdolnościami jasnowidzenia, telepatii czy pojawiania się w innej formie duchowej. Pomimo ograniczeń fizycznych, korzystając ze swoich parapsychologicznych mocy była swego rodzaju wyrocznią, która wspierała bohatera w rozwiązywaniu niektórych trudnych spraw. 

Zgodnie z doniesieniami portalu Collider, scenariusz do "Madame Web" mają stworzyć artyści, którzy już napisali skrypt do "Morbiusa" - Matt Sazama i Burk Sharpless. Jak na razie jednak brakuje wszelkich oficjalnych informacji -  nie znamy jeszcze reżysera ani członków obsady, czy daty premiery.

Jednocześnie w zalążku prawdopodobnie mogą już być kolejne filmy, do których są tworzone scenariusze, bądź zbierani są twórcy – mowa tutaj chociażby o przygodach Kravena Łowcy, czy Silver Sable oraz Black Cat. Bohaterki miały razem spotkać się na ekranie, jednak podobno otrzymają solowe filmy, których producentką została Giny Prince-Bythewood („Sekretne życie pszczół”, „Beyond the lights”). Znakomita animacja „Spider-Man Uniwersum”, również nie jest pomijana wśród ewentualnych propozycji rozwoju wszelkich przygód.

Jedno jest pewne - po zerwaniu współpracy z Disneyem, Sony nie wypuści swojego herosa z rąk i nie pozwoli na zmarnowanie tak dużego potencjału. Sukcesy filmów ze Spider-Manem w roli głównej potwierdzają, że widzowie kochają tego superbohatera. Na wszelkie zapowiedzi musimy jednak zaczekać.

Na naszym portalu możecie również przeczytać:

Źródło: https://www.ign.com/articles/2019/09/26/after-the-venom-movie-every-spider-man-spin-off-in-development?sf109681162=1

Tagi: madame web sony spider-man spin-off

Nie przegap