Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.09.2019 17:03
TLOU 2
6056V

The Last of Us 2 na fantastycznej rozgrywce. Gra nie zawiera trybu sieciowego

26 września to ważna data dla wszystkich fanów The Last of Us. Tego dnia odbywa się wielkie święto dla wszystkich sympatyków uniwersum Naughty Dog. Outbreak Day jest w tym roku wyjątkowy, bo właśnie dzisiaj możecie spojrzeć na nowy gameplay z The Last of Us 2.

Długo czekaliśmy na taki wysyp informacji z The Last of Us 2, a możecie mieć pewność, że to dopiero początek. O 17 minęło embargo na publikowanie materiałów oraz wrażeń z zamkniętego pokazu dla prasy, podczas którego dziennikarze otrzymali dostęp do trzygodzinnego fragmentu z nowej historii Naughty Dog.

The Last of Us 2 – jak to wszystko się zaczęło?

Na nową produkcję Naughty Dog czekamy długo, ale możemy mieć pewność, że uznane studio nie tworzy historyjki na kilka godzin. The Last of Us 2 będzie najdłuższą i najambitniejszą grą w katalogu studia, więc możemy liczyć na ponad 15 godzin czystej rozgrywki, która ma podjąć kilka bardzo dojrzałych i ważnych tematów.

Pierwsza zapowiedź produkcji odbyła się 3. grudnia 2016 rok – wtedy to na krótkim materiale wideo dowiedzieliśmy się, że Ellie wraca... Później twórcy dopowiedzieli, że głos mężczyzny ze zwiastuna to faktycznie Joel. Dzisiaj możemy się już szykować na pełnoprawną przygodę.

The Last of Us 2 – czym jest Outbreak Day?

26 września to kluczowy dzień w historii świata The Last of Us. To właśnie tego dnia ogłoszono stan wyjątkowy w Stanach Zjednoczonych – armia nie potrafiła już opanować sytuacji, zaczęto blokować autostrady i tworzyć bazy dla mieszkańców. Epidemia osiągnęła stan krytyczny i Naughty Dog systematycznie wykorzystuje ten dzień i zaprasza graczy na święto – społeczność pokazuje swoje prace, twórcy przedstawiają nowe materiały lub wrzucają do The Last of Us nową zawartość.

The Last of Us 2 – w lutym i aż w pięciu wersjach

The Last of Us 2 zadebiutuje 21 lutego 2020 roku i produkcja będzie dostępna w aż pięciu wersjach. Gracze mogą nabyć zwykłe pudełko lub dorzucić trochę grosza i zgarnąć przykładowo zestaw z figurką, plecakiem oraz innymi gadżetami. Wszystkie szczegóły wersji znajdziecie na naszej stronie.

The Last of Us 2 – gameplay!

Konkretne informacje na temat gry zdradza PlayStation Blog. Tim Turi miał okazję ogrywać produkcję i dzieli się swoimi wrażeniami – dziennikarze otrzymali dostęp do dwóch fragmentów gry, które jednoznacznie pokazują, że twórcy stawiają na bezpośrednią kontynuację i chcą rozwijać wiele znanych wątków:

„Początek dema zawiera pełną czułości historię między Ellie i jej towarzyszką, Diną. Ellie była już w poprzedniej grze wielowymiarową i złożoną postacią, ale teraz ma dziewiętnaście lat i jej wiek pokazuje dogłębnie siłę jej charakteru. Ona i Dina wymieniają się żartobliwymi podtekstami, nawiązują kontakt wzrokowy w poszukiwaniu sygnałów i brylują wokół tematu byłych kochanków. Mój ulubiony moment między nimi ma miejsce, gdy cieszą się one pięknym widokiem sięgającym na pustkowia Wyoming, a Ellie cicho przeklina samą siebie, kiedy uświadamia sobie, że miała okazję wykonać ruch w kierunku dziewczyny. Chwile takie jak te pokazują czułość i wrażliwość Ellie i przypominają nam o małej dziewczynce, którą ochraniał Joel.”

W drugim fragmencie Naughty Dog pokazało inną stronę Ellie – to waleczna kobieta, która wymierzy sprawiedliwość wszystkim, którzy skrzywdzili jej bliskich. Bohaterka wyrusza do grupy odpowiedzialnej za porwanie Tommy'ego – brata Joela. Twórcy spędzili podobno mnóstwo czasu, by pokazać, że każdy napotkany przeciwnik, to tak naprawdę żyjący człowiek.

Demo miało zaprezentować kilka elementów rozgrywki: 

  • Jednym z zadań Ellie jest patrolowanie okolic Jackson. Na początku rozgrywki bohaterka jeździ konno przez zniszczone, opuszczone budynki – to właśnie tutaj dziewczyna sprawdza z Diną, czy nie pojawiają się zarażeni lub inni przeciwnicy.
  • Produkcja wyróżnia się fantastyczną grafiką. Deweloperzy dopracowali takie szczegóły jak mięśnie konia, które reagują na różne podłoże. Wysokie trawy ruszają się podczas eksploracji, drzewa wyginają się przez wiatr. Ellie podczas zabijania wrogów koncentruje się i widać to nawet na jej twarzy.
  • Ulepszanie broni odbywa się w specjalnych warsztatach – nawet w tym miejscu widać mnóstwo szczegółowych animacji.
  • Ellie może skakać, wspinać się lub przechodzić przez małe szczeliny. Bohaterka ma oferować większą swobodę w ruchach.
  • Mobilność Ellie jest najbardziej widoczna podczas wykorzystywania uników. Dziewczyna podczas walki na bliskim kontakcie może szybko uniknąć ciosu i tym samym rozpocząć swój atak.
  • Ellie może się czołgać – umiejętność jest bardzo przydatna w trakcie eksploracji, gdy akurat natrafimy na przeciwników i musimy się szybko schować.
  • W grze pojawi się wielu nowych przeciwników – psy mogą nas łatwo wytropić nawet, gdy nie jesteśmy widoczni dla przeciwników, a z drugiej strony zmierzymy się z kolejnymi typami zarażonych.
  • Bohaterka może korzystać z tłumików, które pozwolą jej na pewien czas (trzy strzały) uniknąć rozgłosu podczas eliminowania oponentów.
  • Twórcy postawili na rozbudowane umiejętności. Podczas gry będziemy dostosowywać Ellie i korzystać z różnych ulepszeń. Każde drzewko zapewni inny styl rozgrywki
  • Powraca crafting, który pozwala poprawiać możliwości broni lub po prostu tworzyć nowe przedmioty.

The Last of Us 2 – bez trybu sieciowego 

Na spotkaniu z dziennikarzami twórcy potwierdzili, że nie przygotowali trybu sieciowego. The Last of Us 2 będzie zawierać wyłącznie historię dla pojedynczego gracza:

 "Skupiamy się na doświadczeniach dla jednego gracza, więc tworzymy tylko grę dla jednego gracza. Poprawnie, jest to gra dla jednego gracza".

Gra mimo to będzie ogromna... Twórcy potwierdzają: gra będzie dostępna na 2 płytach Blu-ray.

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us: Part II

Nie przegap