Iza Łęcka Iza Łęcka 25.09.2019 07:00
The Last Of Us 2 ELlie
3544V

The Last Of Us 2 to najdłuższa i najambitniejsza gra Naughty Dog. Wkrótce zobaczymy gameplay

Naughty Dog na State of Play pokazało nowy zwiastun The Last of Us 2. Deweloperzy potwierdzili datę premiery, pokazali liczne edycje gry, a Neil Druckmann dodatkowo w kilku słowach skomentował prezentację. Reżyser zapowiedział wyjątkowo rozbudowaną historię.

Początek 2020 roku zapowiada się niezwykle obficie. W styczniu zagramy w Dragon Ball Z: Kakarot, luty to Ori and the Will of the Wispsu i The Last of Us 2, marzec należy do Final Fantasy VII Remake, Watch Dogs: Legion oraz Animal Crossing: New Horizons, w kwietniu sprawdzimy Cyberpunk 2077, a w maju poznamy historię z Marvel's Avengers. To 6 miesięcy obfitujące w niezwykle mocno wyczekiwane tytuły.

Gracze muszą przygotowywać nie tylko sporo pieniędzy na te wszystkie pudełka, ale od stycznia niezbędne będzie dobre zarządzanie czasem, bo każdy tytuł ma porwać nas na przynajmniej kilkanaście godzin.

Do grona długich gier dołącza The Last of Us: Part II – nie otrzymaliśmy dokładnej liczby godzin niezbędnej do ukończenia historii, ale Neil Druckmann wspomniał, że będzie to najdłuższa gra Naughty Dog:

„Pracę nad tą grą rozpoczęliśmy ponad pięć lat temu. Trudno opisać ogromną presję związaną z kontynuacją pierwszej produkcji. Wiemy, jak bardzo kochacie ten świat i jego bohaterów – szczególnie Ellie i Joela. Uwierzcie nam, my również jesteśmy fanami. Kochamy ich. Dlatego przez lata tworzyliśmy grę, którą uważamy za właściwą, opowiadając niuanse, które dotyczą sedna pytania: jak daleko posunąłbyś się do wymierzenia sprawiedliwości wobec ludzi, którzy krzywdzą tych, których kochasz? Jest to bardzo emocjonalna historia o złożonych tematach, które pasują do świata The Last of Us. Wcześnie zdaliśmy sobie sprawę, że przygotowaliśmy najbardziej ambitną i najdłuższą grę Naughty Dog w naszej 35-letniej historii. Aby opowiedzieć taką historię, gra musiała być ogromna.”

Poprzednie historie Naughty Dog – Uncharted 4 oraz The Last of Us – mogliśmy ukończyć w około 15 godzin. Trudno przypuszczać, jak bardzo studio rozbudowało przygodę, ale podejrzewam jedno – nie będziemy zawiedzeni. W końcu jak podkreśla sam twórca, na deweloperach ciąży nie tylko duża presja, ale i wielki sentyment do Joela i Ellie.

Neil Druckmann potwierdził także, że dziennikarze zapoznali się z trzygodzinnym wycinkiem The Last of Us 2. Embargo na materiały spada 26 września (17:00), a redakcje zaprezentują nie tylko suchy tekst – szykujcie się na gameplay.

Warto sprawdzić również informacje na naszym portalu:

Źródło: https://gamingbolt.com/the-last-of-us-part-2-is-the-most-ambitious-and-longest-game-in-our-35-year-history-naughty-dog

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us: Part II

Nie przegap