Iza Łęcka Iza Łęcka 26.09.2019 07:00
Kevin Feige
875V

Star Wars rozwijane przez Kevina Feige'a! Szef Marvel Studios opracuje nowy film

Disney zdecydowało się na ruch, o którym plotkowało się od pewnego czasu. Korporacja chce wykorzystać talent Kevina Feige'a, który w kapitalny sposób rozwija produkcje Marvela, do rozszerzenia uniwersum Gwiezdnych wojen.

Kevin Feige od 2007 roku jest prezesem Marvel Studios i śmiało można powiedzieć, że to on stoi za sukcesem Marvel Cinematic Universe. Według danych z sierpnia – filmy wyprodukowane przez producenta osiągnęły łącznie ponad 26 mld dolarów.

Disney zdaję sobie sprawę z posiadanego talentu, z którego może jeszcze mocniej czerpać. Dziennikarze The Hollywood Reporter dotarli do informacji, według której Kevin Feige został zaangażowany w „nową falę Gwiezdnych wojen”. Disney nie zamierza tego ukrywać – twórca będzie jedną z twarzy nowej serii. Alan Horn, współprzewodniczący i dyrektor kreatywny Walt Disney Studios, zapowiedział kolejny etap prac producenta:

„Jesteśmy podekscytowani projektami Kathy i zespołu Lucasfilm, którzy pracują nie tylko w świecie Star Wars, ale także Indiana Jonesa, docierając do innych części firmy, w tym Children of Blood and Bone z Emmą Watts i Fox. Wraz z zakończeniem Sagi Skywalkerów, Kathy dąży ku nowej erze w opowiadaniu „Gwiezdnych Wojen” i wiedząc, jak zagorzałym fanem jest Kevin, praca nad wspólnym filmem „Gwiezdne Wojny” ma sens dla tych dwóch niezwykłych producentów.”

Kathleen Kennedy, szefowa Lucasfilm, potrzebuje utalentowanych producentów, którzy wezmą na swoje barki rozpoczęcie nowych "Gwiezdnych wojen", a to właśnie Kevin Feige ma być tym idealnym wyborem. Ruch wydaje się rozsądny, ponieważ szef Marvel Studios jest wielkim fanem uniwersum Star Wars.

Trudno powiedzieć, jak ta decyzja wpłynie na Marvel Cinematic Universe, ale możemy mieć pewność, że Disney będzie chciał wszystko odpowiednio dostosować – w końcu Star Wars oraz Marvel to dwie wyjątkowe i opłacalne marki w katalogu korporacji. 

W Sieci nie brakuje plotek, zgodnie z którymi skupienie się na Gwiezdnych wojnach sprawiło, że Kevin Feige został odsunięty od Spider-Mana. Jak wiadomo, producent miał okazję pomagać Sony w odpowiednim wdrożeniu Pająka do Marvel Cinematic Universe.

Feige już podobno działa i miał rozmawiać z jednym z aktorów o ważnej roli, ale jakiekolwiek szczegóły dotyczące projektu otrzymamy pewnie dopiero za kilka lub nawet kilkanaście miesięcy. Aktualnie Disney skupia się na promocji „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzeni” - film trafi do kin 19 grudnia.

Polecamy nasze recenzje: 

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/marvel-s-kevin-feige-developing-star-wars-movie-disney-1243481

Tagi: Gwiezdne Wojny Kevin Feige star wars

Nie przegap