Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.09.2019 14:33
Borderlands 3 złoto
611V

Borderlands 3 z rekordowym zainteresowaniem. 2K Games chwali się wybitnym wynikiem

Borderlands 3 nie bierze jeńców. Na rynku systematycznie debiutują ciekawe loot shootery, ale to właśnie marka wykreowana przez Gearbox Software cieszy się największym zainteresowaniem. Najnowsza odsłona już bije rekordy i notuje wyjątkowo dobry rezultat.

13 września odbyła się premiera Borderlands 3 i już teraz otrzymaliśmy pierwsze wyniki sprzedaży. Potwierdza to tylko jedno – gra Gearbox Software osiągnęła wyjątkowy sukces. 2K Games potwierdza: w trakcie pięciu pierwszych dni od premiery gracze kupili ponad 5 mln sztuk Borderlands 3!

W tym czasie tytuł odnotował 50% lepszy rezultat od Borderlands 2 i jest to jednocześnie najszybciej sprzedająca się produkcja z katalogu 2K. Sytuacja jest interesująca z jeszcze jednego powodu – pomimo ekskluzywności w Epic Games Store, Borderlands 3 to najszybciej sprzedająca się gra PC od wydawcy.

2K potwierdziło, że sprzedaż ponad 5 mln sztuk Borderlands 3 sprawiło, że marka wygenerowała ponad 1 mld dolarów (rezerwacje netto) i stała się drugim IP w historii 2K, który osiągnął ten kamień milowy.

Borderlands 3 cieszy się dużym zainteresowaniem w cyfrowej dystrybucji – największy procent sprzedaży cyfrowej w historii 2K dla produkcji dostępnej na wielu urządzeniach i w wielu sklepach. Ponad 70% klientów sięgnęło po cyfrę w pierwszych pięciu dniach od premiery. Wydawca mówi również o rekordzie w Epic Games Store (liczba zamówień przedpremierowych).

Sprzedaż gry „przekroczyła oczekiwania” - w szczególności 2K jest zadowolone z rezultatów wersji na PC, gdzie wynik został określony jako „niewiarygodnie wysoki”.

Więcej o Borderlands możesz przeczytać poniżej:

Źródło: https://www.businesswire.com/news/home/20190923005321/en/

Tagi: 2K Games Borderlands 3 Gearbox Software