Iza Łęcka Iza Łęcka 23.09.2019 07:00
nintendo switch lite analogi
1380V

Nintendo Switch Lite może mieć problem z dryfującymi analogami. Nintendo użyło znanych części

Już pierwsi gracze mogą cieszyć się z nowej konsoli Nintendo. Tymczasem w tle premiery sprzętu Big N jak bumerang powraca temat dryfujących analogów – czy może on dosięgnąć Nintendo Switch Lite?

Z problemem dryfujących analogów w Joy-Conach od Nintendo Switch spotkało się już wielu graczy na całym świecie. W lipcu niezadowolenie użytkowników konsoli doprowadziło nawet do pozwu przeciwko Nintendo America wzywającego do naprawy sytuacji – na co japońska korporacja zdecydowała się zareagować. Namawiając do kontaktu z centrum serwisowym podkreślano chęć sprostania wysokim wymaganiom graczy. Rozwiązanie problemu miało jednak być udostępniona tylko niektórym klientom.

Nintendo Switch Lite zadebiutował na rynku 20 września, będąc przez włodarzy firmy reklamowany jako znakomita alternatywa dla kolejnej konsoli w domu. Różniąc się nie tyko wizualnie od swojego „starszego brata” Nintendo Switcha, przenośne urządzenie przede wszystkim będzie miało wbudowane w skorupę kontrolery Joy-Cony.

W związku z konstrukcją sprzętu, pojawiają się kolejne spekulacje dotyczące zastosowanych części do analogów w Nintendo Switch Lite. Zgodnie z materiałami zamieszczonymi przez kanał Spawn Wave, analogi w odchudzonej wersji konsoli wydają się być identycznie zaprojektowane jak te w Nintendo Switchu:

"Wygląda na to, że jest to ten sam projekt. Nawet wewnątrz wygląda bardzo, bardzo podobnie z podkładkami i pozostałymi elementami. Może Nintendo wybrał inne materiały, których tu używają, ale z tego, co mogę powiedzieć, wygląda to teraz tak samo."

Japońska korporacja oczywiście mogła zastosować nieco inne części, które mogą trwale rozwiązać problem z poruszającymi się bez ingerencji gracza analogami. Jak jednak zostało podkreślone, brakuje na to dowodów, a te części wydają się być takie same jak w starszej konsoli.

Na razie brakuje oficjalnych informacji w temacie – pierwsi sympatycy już cieszą się z Lite'a w swoich czterech ścianach, ale za mało czasu minęło, by oceniać, czy problem dryfujących analogów również dosięgnie Nintendo Switch Lite. Miejmy  nadzieję, że Big N wyciągnęło wnioski z wcześniejszych doświadczeń i w przypadku tej nowości na rynku dopracowano wszelkie niedogodności. W innym wypadku, gracze będą musieli zwracać całe konsole, by usterki zostały naprawione, a tego nikomu nie życzymy.

Na naszym serwisie przeczytacie również o Nintendo:

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/switch-lite-has-same-analog-sticks-as-original-joy-cons-teardown-reveals/?fbclid=IwAR21Sixuphg-xsSuBzMyjO5dnaZYrJxCbYu8VHRVZC9Fnzhz25fNtVwrtBY

Tagi: dryfujące analogi joy-con nintendo switch nintendo switch lite

Nie przegap