Iza Łęcka Iza Łęcka 20.09.2019 08:02
Lost Soul Aside
1185V

Sony może przejąć nowe studia. Shuhei Yoshida wspomina o planach marki PlayStation

Na Insomniac Games nie kończy się lista nowych nabytków SIE Worldwide Studios. Sony ma plany na rozwój wewnętrznych struktur, a kolejni deweloperzy mogą ugruntować sytuację firmy na ważnym dla siebie rynku. W sprawie planów wypowiedział się Shuhei Yoshida.

SIE Worldwide Studios jednoczy deweloperów ze Stanów Zjednoczonych, Europy oraz Azji, bowiem twórcy z tych kontynentów pracują dla marki PlayStation. Sony posiada aktualnie 14 firm deweloperskich, których przedstawiciele pracują teraz nad grami dla PlayStation 4 i PlayStation 5.

Najnowszym nabytkiem jest Insomniac Games, które przez bardzo długi czas było niezależne, ale Sony w końcu zdecydowało się zgarnąć utalentowanych twórców. To jednak nie koniec planów korporacji – Shuhei Yoshida podczas Tokyo Game Show wspomniał o możliwym rozbudowaniu SIE Worldwide Studios:

„SIE Worldwide Studios to również firma, która odgrywa rolę w tworzeniu i wdrażaniu gier jako wydawca i sądzę, że rzadkością jest sytuacja, gdy wspólnie pracują deweloperzy z Japonii, Stanów Zjednoczonych i Europy. Istnieje możliwość, że w przyszłości azjatyccy twórcy mogą do nas dołączyć, a gdy tak się stanie, interesujące byłoby również tworzenie produkcji na rynek azjatycki.”

Jak wiadomo, Sony w swoim zespole posiada już firmy w Azji (Japan Studio, ForwardWorks, Polyphony Digital), ale korporacja cały czas współpracuje także z chińskimi deweloperami prezentując program The China Hero Project, więc bardzo możliwe, że prezes w swoich planach będzie miał wyłapanie utalentowanych twórców z tego kraju. Już teraz dzięki szerokiej współpracy z rynkiem chińskim na PlayStation 4 powstają ciekawe gry – warto tutaj nadmienić o Lost Soul Aside oraz Hardcore Mecha.

Shuhei Yoshida wspomniał o rynku azjatyckim nie bez powodu, chociaż trzeba podkreślić, że wszystkie prace SIE Worldwide Studios są dostępne globalnie.

Warto sprawdzić na naszym serwisie:

Źródło: https://wccftech.com/shuhei-yoshida-asian-developers-might-join-sie-worldwide-studios-to-create-games-for-asian-market/

Tagi: playstation 4 playstation 5 ps4 ps5 shuhei yoshida SIE Worldwide Studios sony