Iza Łęcka Iza Łęcka 19.09.2019 07:00
alan wake logo
1378V

Alan Wake Remaster może trafić na PS4, XOne i Switcha. Powrót pisarza coraz bliższy

Po prawie 10 latach od premiery na pierwszej platformie, fani opowieści o młodym pisarzu nadal wyczekują opcji na pojawienie się Alana na innych sprzętach. Jak jednak donoszą kolejni informatorzy, remaster Alana Wake'a jest w trakcie przygotowań.

Alan Wake zadebiutował na Xboksie 360 w maju 2010 roku, by później wylądować na komputerach osobistych, zaliczyć kilka dodatków oraz spin-off. Historia o poszukiwaniach żony przez zdolnego, ale w kryzysie twórczym, pisarza, który coraz mocniej zagłębia się w tajemnicach mrocznego miasteczka Bright Falls, zyskała spore grono fanów. Gęsty klimat, niewyjaśnione zdarzenia i nawiązania do znanych motywów z filmów grozy to elementy, za które pokochano Alana.

Zgodnie z doniesieniami, remaster Alana Wake'a w wersji na PlayStation 4, Xboksa One oraz Nintendo Switch już powstaje. Podobno jeden z deweloperów, który pomagał Remedy przy Quantum Break, obecnie skupia się na "odświeżeniu" tytułu akcji z perspektywy trzeciej osoby. Dla oddanych sympatyków studia jednoznaczne jest, że to właśnie prace nad remasterem Alana Wake'a są w trakcie i już za niedługo będziemy mogli cieszyć się historią na nowszych platformach.

Jak na razie brakuje jednak oficjalnego potwierdzenia wszelkich informacji. Spekulacje i nadzieje fanów twórczości fińskich deweloperów zostały pobudzone już kilka miesięcy temu – w lipcu bowiem Remedy Entertainment odzyskało prawa wydawnicze do marki, a kolejni deweloperzy, którzy pracowali przy pierwowzorze, mówili o chęciach rozpoczęcia prac nad sequelem. Chociaż na ewentualną kontynuację przygód pisarza będziemy musieli jeszcze zaczekać, coraz bardziej prawdopodobne staje się, że bramy Bright Falls zostaną otwarte dla posiadaczy PS4, Xboksa One i Nintendo Switchów.

Na naszym serwisie możecie również przeczytać:

Źródło: https://www.psu.com/news/alan-wake-ps4-remaster-in-works

Tagi: Alan Wake Microsoft Game Studios Remedy Ent.

Nie przegap