Iza Łęcka Iza Łęcka 18.09.2019 07:34
Huawei Mate 30
1271V

Huawei Mate 30 podobno nie trafi do Europy. Brak aplikacji Google zmienia plany korporacji

Świat wyczekuje na prezentację nowej linii smartfonów od Huawei, ale informatorzy są przekonani, że Huawei Mate 30 nie trafi do Europy Centralnej. Problemem okazuje się blokada, przez którą użytkownicy nie zainstalują żadnej z aplikacji Google.

19 września odbędzie się oficjalna prezentacja Huawei Mate 30, ale dziennikarze Letsgodigital.com są przekonani, że korporacja nie przedstawi szczegółów dotyczących premiery w Europie. Problem swój początek miał z końcem sierpnia, gdy Google ogłosiło, że nie udostępni kolejnym smartfonom Huawei dostępu do aplikacji. Sytuację skomentował Wang Chenglu, prezes korporacji, który potwierdził, że Mate 30 zostanie uruchomiony bez aplikacji Google. Klienci w tej sytuacji nie otrzymają dostępu do Sklepu Play, Gmaila czy Map Google.

Huawei jednak zaplanował i przygotował dużą imprezę w Niemczech. Już jutro w Monachium zostanie pokazany Huawei Mate 30, choć zgodnie z informacjami otrzymanymi przez redakcję LetsGoDigital: „Huawei Mate 30 nie będzie dostępny w Europie Środkowej”. Korporacja podobno nie chce wprowadzać drogiego urządzenia na rynek, które bez aplikacji Google nie może walczyć z konkurencją. Wiadomość potwierdziły dwa niezależne źródła pracujące dla Huawei.

LetsGoDigital podkreśla, że Huawei dzieli Stary Kontynent na Europę Środkową i Europę Wschodnią i choć aktualnie dziennikarze nie otrzymali informacji o wschodzie, to prawdopodobnie także i w tym regionie sprzedaż zostanie zablokowana. Jednocześnie trzeba podkreślić, że istnieje mała szansa na premierę Mate 30 w „niektórych krajach”, ale podobno nadal nie zostały podjęte ostateczne decyzje.

Wszystko zostanie ujawnione już jutro – w Monachium mamy być również świadkami prezentacji Honor Vision TV (pierwsze urządzenie z autorskim systemem Harmony OS) oraz drugiej generacji Watch GT. Najprawdopodobniej te sprzęty trafią do Europy.

Warto podkreślić, że na 19 września zaplanowano premierę polskiego sklepu Huawei.pl, w którym głównym produktem miał być oczywiście Huawei Mate 30, w obecnej jednak sytuacji nie możemy liczyć na premierę.

Polecamy:

Źródło: https://nl.letsgodigital.org/smartphones/huawei-mate-30-modellen/

Tagi: Huawei Huawei Mate Huawei Mate 30