Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.08.2019 14:31
Honor Vision
1113V

Honor Vision to pierwsze urządzenie korzystające z systemu HarmonyOS od Huawei

Huawei powiedziało A, więc mówi B. Korporacja jest gotowa do zaprezentowania szerokiej publiczności swojego systemu i HarmonyOS wyląduje już w dwóch telewizorach Honor Vision. Sprzęt na początku będzie testowane na jednym rynku.

Huawei nie zamierza dłużej walczyć o Androida. Korporacja w ubiegłym tygodniu potwierdziła wszystkie szczegóły HarmonyOS, a teraz nadszedł czas na pokazanie pierwszego sprzętu, który skorzysta z systemu. Na dobry początek firma postanowiła ulepszyć dwa telewizory.

Honor Vision i Honor Vision Pro to dwa 55-calowe odbiorniki, które już wkrótce trafią do klientów z Chin. Urządzenia zostały wyposażone w HarmonyOS i system ma zapewnić bezproblemowe i płynne korzystanie z aplikacji. Firma wrzuciła do TV procesor Huawei Honghu 818 i ekran o rozdzielczości 4K pozwoli na wyświetlanie różnych dodatkowych informacji – przykładowo za jego pomocą sprawdzimy aktualną pogodę.

Telewizory choć posiadają identyczne parametry, to jednak różnią się pewnymi funkcjami – Honor Vision Pro został wyposażony w dodatkową kamerę oraz sześć mikrofonów. Ten zestaw pozwoli na prowadzenie wideo rozmów w rozdzielczości 1080p przy 30 klatkach na sekundę. Pro otrzyma także sześć 10 watowych głośników, gdy zwykła wersja otrzyma tylko cztery głośniki.

Dobrze na pewno zapowiadają się ceny – standardowy model to 3799 juanów (około 2080 zł), a droższa to wydatek 4799 juanów (około 2630 zł). Niestety, aktualnie sprzęt będzie sprawdzany wyłącznie przez mieszkańców Chin.

Warto spojrzeć:

Źródło: https://www.theverge.com/2019/8/10/20798260/huawei-honor-smart-tv-vision-pro-harmonyos-china

Tagi: HarmonyOS honor Huawei telewizja