Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.09.2019 19:24
Steam Valve
2417V

Steam Beta wystartowała. Sprawdźcie nowości przygotowane przez Valve

Valve właśnie zaprosiło wszystkich graczy do sprawdzenia nowej wersji Steam. Firma udoskonala swoją platformę oferując sporo małych i kilka dużych zmian, by mieć pewność, że użytkownicy poczują się „jak w domu”.

Od kilku miesięcy wiemy, że Valve pracowało nad nowym Steam. Firma właśnie udostępniła betę nowej platformy, która ma wyglądać lepiej i prezentować wszystkie niezbędne informacje w jednym miejscu. Gracze dzięki nowej propozycji otrzymają błyskawiczny dostęp do aktualizacji, wcześniej uruchomionych gier, aktywności znajomych oraz oczywiście całej swojej kolekcji.

Nowy Steam - nowości

  • AKTUALIZACJE - Gdy gry w twojej bibliotece otrzymują aktualizację lub rozpoczynają wydarzenie, dowiesz się o tym jako pierwszy. Kliknij na wydarzenie, by przeglądać wszystkie ostatnie wydarzenia dla tej gry.
  • OSTATNIE - Jeżeli chcesz dokończyć ostatnią rozgrywkę, to na tej półce znajdują się ostatnio uruchamiane lub niedawno kupione gry. Po prostu kliknij duży zielony przycisk, by wkroczyć prosto do akcji.
  • AKTYWNOŚĆ ZNAJOMYCH - Chcesz się udzielić towarzysko? Zobacz, co robili niedawno twoi znajomi i w które gry obecnie grają. Może nawet znajdziesz nowy tytuł, który cię zainteresuje.
  • NIESTANDARDOWE PÓŁKI - Dostosuj stronę główną swojej biblioteki w dowolny sposób. Dodaj niestandardową półkę... albo dziesięć – wybór należy do ciebie. Wyróżnij swoje ulubione kolekcje lub po prostu pochwal się wszystkimi swoimi grami.
  • WSZYSTKO W JEDNYM MIEJSCU - Przenieśliśmy wszystko, co tworzą producenci, twoi znajomi i społeczność w jedno miejsce, by łatwiej było nadążyć za tym, co dzieje się poza grą.
  • PODSUMOWANIE PO GRZE - Podsumowanie po grze pojawia się na górze twojej strony szczegółów gry i ułatwia zobaczenie zdobytych osiągnięć, kart kolekcjonerskich oraz wykonanych zrzutów ekranu podczas ostatniej sesji grania.
  • ZNAJOMI, KTÓRZY GRAJĄ - Chcesz dowiedzieć się, kto gra w tę grę? Może nie wiesz, co zrobić dalej i potrzebujesz wskazówki? Może chcesz utworzyć zespół? A może po prostu chcesz wiedzieć, że nie jesteś sam we Wszechświecie? Nie bój się – twoi znajomi już tu są.
  • POSTY ZNAJOMYCH -  Posty od znajomych zawierające udostępnione zrzuty ekranu, osiągnięcia i aktualizacje statusu od teraz wyświetlają się na liście w szczegółach gry. Zostaw komentarz lub polub post, by porozmawiać bez opuszczania biblioteki.
  • TREŚCI SPOŁECZNOŚCI - Użytkownicy Steam już teraz tworzą wspaniałe fan arty, poradniki do gier, wideo i memy dla twoich ulubionych gier. Nie oszczędzaliśmy pikseli w wyświetlaniu tych treści na dole twojej strony gry, by łatwo było zobaczyć, co nowego w społeczności piszczy oraz by dołączyć do rozmowy.

Valve stawia także na personalizację biblioteki i gracze, by zadbać o swoje gry, skorzystają z funkcji „przyciągnij i upuść”, zainteresowani łatwo sprawdzą dostępne tytuły za pomocą rozbudowanego filtrowania, a nawet stworzą niestandardowe półki – przykładowo ulubione „piaskownice”.

Nowy Steam to także odświeżone narzędzia do publikowania wydarzeń oraz ogłoszeń przez deweloperów – twórcy otrzymają „większą niż kiedykolwiek kontrolę i elastyczność nad komunikacją z graczami w sklepie, na stronie społeczności, a od teraz także w bibliotece”.

Jesteście zainteresowani nowym Steam? Dołączcie do bety.

Warto sprawdzić:

Tagi: Steam steam valve Valve

Nie przegap