Tytus Stobiński Tytus Stobiński 03.09.2019 16:05
GOG Logo
812V

GOG nie zamierza podążać ścieżką Epic Games Store. Firma kontynuuje własny plan rozwoju

Epic Games Store na dobre rozpoczął erę wojny z hegemonem cyfrowych rynków sprzedaży, jakim jest Steam. I choć metoda pozyskiwania umów na wyłączność z developerami Third Party nie każdemu odpowiada, to jednak pozwala platformie na działanie i zdobywanie kolejnej rzeszy fanów. 

Firmą, która jednak już wcześniej chciała rzucić wyzwanie platformie Valve, było Good Old Games. GOG jednak obrał własną ścieżkę wedle której sukcesywnie podążą od lat. Firma nie zamierza zmieniać swojej polityki pod wpływem zamieszania, jakie wywołały działania Epic Games Store. Należąca do CD Projekt RED platforma jest otwarta na konkurencję i dostosowanie się do zasad panujących obecnie na rynku, jednak najważniejsza jest dla nich wolność wyborów graczy. 

W wywiadzie dla portalu PCGamesN, Marcin Traczyk będący globalnym menedżerem ds. komunikacji opowiedział nieco na temat polityki i zasad jakimi kieruje się GOG. 

Zawsze jesteśmy gotowi na rywalizację i dostosowanie do rynkowych zasad. Jednocześnie jednak, rozwiązanie jakie oferujemy, jest danie graczom możliwości wyboru. 

Marcin wypowiedział się także na temat Thonebreakera, który niestety nie spełnił oczekiwań i przeszedł bez oczekiwanego echa:

W przypadku Thronebreaker zaczęliśmy od wyłączności i zdecydowaliśmy się na podzielenie się grą z szerszą publiką. To udowodniło nam, że być może ekskluzywność oferowanych przez nas gier nie jest dla nas odpowiednie, ponieważ nie chcemy ograniczać dostępności gier dla innych konsumentów. 

Jak widać choćby w przypadku Cyberpunk 2077, polityka GOG trafia do graczy. W przypadku nadchodzącego hitu od CD Projekt RED, zakup gry na tej platformie gwarantował nam dodatkowe bonusy, a także gwarancję, że twórcy otrzymają 100 procent ze sprzedaży gry. Nie przeszkodziło to jednak, by tytuł wylądował na innych platformach dystrybucji cyfrowej. 

Warto również przeczytać:

 

Tagi: dystrybucja cyfrowa Epic Games Store gog