Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.09.2019 18:50
Call of Duty Modern Warfare Cross-Play
744V

Call of Duty: Modern Warfare nie podzieli serwerów. Mapy, tryby, operacje dla wszystkich w tym samym czasie

Activision właśnie potwierdziło bardzo pozytywną wiadomość. Call of Duty: Modern Warfare rezygnuje z czasowej ekskluzywności dla nowej zawartości. Jest to związane z cross-platformową zabawą na PlayStation 4, Xboksach One oraz komputerach osobistych.

Od kilku lat Activision chętnie współpracowało z Microsoftem oraz Sony oferując klientom poszczególnych platform pierwszeństwo w dostarczaniu nowej zawartości – na początku korzystali fani Microsoftu, a ostatnio miłośnicy Sony.

Sytuacja zmieni się za sprawą Call of Duty: Modern Warfare teraz wszystkie mapy, tryby oraz operacje (kooperacyjne misje) będą dostępne w tym samym czasie na PlayStation 4, Xboksach One oraz komputerach osobistych. Wydawca wcześniej potwierdził, że wszystkie lokacje zostaną udostępnione za darmo – firma zrezygnowała z Przepustki Sezonowej.

Activision jednocześnie podkreśla, że nadal współpracuje z Sony (jak wiadomo aktualnie tylko posiadacze PlayStation 4 wzięli udział w becie) i na start gracze na PS4 otrzymają pewną „przewagę”.

Warto zaznaczyć, że Activision potwierdziło oficjalnie szczegóły cross-playu – w Call of Duty: Modern Warfare będą możliwe pojedynki PlayStation 4 vs. Xbox One vs. PC, ale będzie to wyłącznie opcja. Konsolowcy nie będą musieli godzić się na pojedynki z graczami na myszkach, ale jednocześnie na konsolach także podłączymy gryzonie + klawiatury.

Na naszym serwisie przeczytacie również o Call of Duty:

Źródło: Activision

Tagi: Activision Blizzard Call of Duty: Modern Warfare Infinity Ward

Nie przegap