Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.09.2019 20:10
iPhone 11
1218V

iPhone 11 bez oczekiwanej rewolucji w temacie pamięci RAM. Apple stawia na identyczną konfigurację

Nie potwierdziły się przecieki dotyczące rozbudowania pamięci RAM w nowych smartfonach Apple. iPhone 11, iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max nie zaoferują oczekiwanej rewolucji – firma postawiła na identyczne podzespoły we wszystkich trzech urządzeniach.

Apple podczas prezentacji nowych smartfonów potwierdziło, że wszystkie urządzenia będą zasilane przez układ A13 Bionic – na wydarzeniu pojawiła się nawet grafika, która pokazuje, że korporacja zapewni znacznie większą moc względem konkurencyjnych urządzeń.

W trakcie imprezy nie otrzymaliśmy szczegółów pamięci RAM, na witrynie Apple brakuje takich konkretów, a nawet kontaktując się z przedstawicielami firmy pojawia się problem – nikt nie chce tego głośno powiedzieć.

Brak szczegółów nie jest zaskoczeniem, ponieważ iPhone 11, iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max będą posiadały zaledwie 4GB pamięci RAM. Informacje pojawiły się w bazie danych Geekbench, dzięki której otrzymaliśmy także szczegóły procesora – firma zaoferuje 6 rdzeni o częstotliwości taktowania 2,66 GHz.

W przeszłości firma decydowała się na układ A12 Bionic z różnymi pamięciami – jak wiadomo iPhone XR posiadał 3GB, a iPhone XS i iPhone XS Max były wyposażone w 4GB.

Warto sprawdzić również:

Źródło: https://appleinsider.com/articles/19/09/16/early-iphone-11-iphone-11-pro-benchmarks-reveal-4gb-of-ram-across-all-models

Tagi: iPhone 11 iPhone 11 Pro iPhone 11 pro max

Nie przegap