Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 14.09.2019 14:59
Final Fantasy VII z Trybem Klasycznym
2593V

Final Fantasy VII Remake z Trybem Klasycznym! Świetna informacja dla fanów pierwowzoru

Podczas trwającego Tokyo Game Show 2019 ogłoszono świetną wiadomość dla fanów pierwotnej wersji siódmej części cyklu Final Fantasy. Jej całkowicie odnowiona wersja dostarczy Tryb Klasyczny!

Final Fantasy VII Remake to bez dwóch zdań jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji przyszłego roku. Na konkrety odnośnie do jej odnowienia czekaliśmy długie lata, a teraz staje się to powoli namacalne. Podczas trwającego obecnie Tokyo Game Show, pojawił się jeden z producentów, Yoshinori Kitase, który opowiedział o ciekawym trybie z nadchodzącej gry.

Aby lepiej nakreślić sytuację, warto wspomnieć, że unowocześniony system walki w przyszłorocznej wersji gry pozwoli atakować w czasie rzeczywistym, aby napełnić wskaźnik ATB. Po jego napełnieniu czas staje, a my możemy wykonać specjalny atak, rzucić jakiś czar, albo użyć przedmiotu. Prościej mówiąc, system bardzo mocno przypomina ten, który znamy z gier action-RPG

Tryb klasyczny wyglądał nieco inaczej. Zwyczajne ataki są w pełni zautomatyzowane, a pasek ATB zapełnia się sam. Nie trzeba martwić się walką w czasie rzeczywistym, więc systemowi jest znacznie bliżej do tradycyjnych gier RPG z turowymi pojedynkami.

I właśnie do tego dawnego nawiązywał będzie, wspomniany na początku, Tryb Klasyczny. Niestety wciąż nie dostaliśmy oficjalnego materiału z tego, jak będzie się on prezentował, więc pozostaje nam się opierać tylko na szczątkowych informacjach i tym, jak wyglądało to w oryginalnej produkcji. 

Oprócz tego, podczas wystąpienia Pana Kitase, ujawniono zupełnie nowe wideo przedstawiające walkę z bossem (konkretnie z Apsem), w której udział biorą Aerith, Tifa oraz Cloud. Wszystko jest oczywiście wzbogacone o komentarz samego producenta. 

Zdecydowanie warto rzucić okiem na rzeczony materiał, ponieważ pokazuje kilka nowych szczegółów odnośnie do produkcji. Widzimy mnóstwo zaklęć znanych z pierwowzoru, nowe ciosy, a także świetnie prezentujące się pojawienie Ifrita! Koniecznie rzućcie okiem, bo pierwsza część Final Fantasy VII Remake zadebiutuje już 3 marca 2020 roku!

Warto przeczytać też:

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/final-fantasy-7-remake-features-classic-mode-plays/1100-6469848/

Tagi: Final Fantasy VII Remake Square Enix