Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.04.2019 11:02
konsola PlayStation 5
3457V

GameStop notuje ogromne straty i przewiduje szybkie ujawnienie next-genów

Sprzedaż używanych i pudełkowych wydań gier ma się coraz gorzej. Największa sieć specjalizująca się w tym obszarze zanotowała w 2018 roku duże straty.

GameStop, czyli największa sieć sprzedaży pudełkowych wydań gier w USA, wykazała stratę aż 673 milionów dolarów w 2018 roku. Firma twierdzi, że to głównie w związku z "trudną sytuacją dotyczącą biznesu używanych gier". Sprzedaż używanych gier w GameStop spadła o ok. 15% rok do roku.

Węże 2019. Antynagrody dla polskich filmów

W związku ze znacznym zmniejszeniem zainteresowania "używkami" GameStop stwierdził, że musi drastycznie zmienić swój model biznesowy. W ostatnich latach GameStop wykazywał zyski, więc strata ponad 600 mln dolarów jest dużym ciosem dla firmy.

W trakcie spotkania z inwestorami szef GameStop powiedział, że spodziewa się szybkiego wprowadzenia next-genowych konsol od Sony i Microsoftu na rynek. GameStop spodziewa się ujawnienia nowych konsol jeszcze w tym roku. Firma już teraz ostrzegła inwestorów, że może to wpłynąć negatywnie na wyniki sprzedaży z 2019 roku, bo konsumenci będą odkładać pieniądze na zapowiedziane platformy, a nie wydawać je tak chętnie jak dawniej na gry z PS4 i XOne.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/next-gen-consoles-might-be-revealed-relatively-soo/1100-6465997/

Tagi: GameStop Microsoft ps4 sony xone

Nie przegap