Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 05.06.2019 19:32
GameStop straty
2758V

GameStop traci ponad 35% na giełdzie w 1 dzień. Klienci coraz mniej zainteresowani grami w pudełkach

Czy czasy sprzedaży fizycznych wydań gier definitywnie odchodzą do lamusa? Na to mogą wskazywać fatalne wyniki finansowe największej branżowej sieci sklepów w USA, czyli GameStopu.

Już w kwietniu pisaliśmy o dużych stratach finansowych amerykańskiej sieci GameStop. Wtedy GameStop wykazał stratę aż 673 milionów dolarów w 2018 roku. Firma twierdziła, że to głównie w związku z "trudną sytuacją dotyczącą biznesu używanych gier". Sprzedaż używanych gier w GameStop spadła o ok. 15% rok do roku.

Lista i godziny konferencji na E3 2019

Teraz sytuacja jeszcze się pogarsza. W wynikach za I kwartał 2019 roku GameStop wykazał obroty gorsze o 13,3% rok do roku. Pomimo tego firmie udało się wygenerować zysk netto, ale znacznie mniejszy niż w analogicznym okresie 2018 roku.

Zmniejszenie obrotów GameStop przeraziło inwestorów, którzy rzucili się do pozbywania się akcji giełdowych firmy. W związku z tym GameStop stracił od wczoraj aż 37% wartości na amerykańskiej giełdzie. Cena akcji firmy to obecnie 4,9 $. Wczoraj było to 7,8 $. Jeszcze w styczniu 2019 r. akcja GameStop wyceniana była na prawie 16 $.

W kwietniu zarząd GameStop zapowiedział, że związku ze znacznym zmniejszeniem zainteresowania używanymi grami firma musi drastycznie zmienić swój model biznesowy. Niektórzy już teraz wieszczą jednak rychły upadek tej korporacji i wielu innych sklepów, specjalizujących się w sprzedaży fizycznych wydań gier.

GameStop wieści szybkie wprowadzenie next-genowych konsol

Źródło: GamesIndustry

Tagi: gamestop pudełka pudełkowe wydanie USA