Tytus Stobiński Tytus Stobiński 21.08.2019 18:30
GameStop
1747V

GameStop zwolnił ponad 100 ludzi, jeden z pracowników przebywał na urlopie wypoczynkowym

Czarny okres dla sklepów GameStop trwa. Najnowsze wydarzenia nie napawają optymizmem.

Walcząca od dłuższego czasu o przetrwanie sieć sklepów GameStop poinformowała dziś o zwolnieniu ponad 100 pracowników. Zwolnienia tyczą się nie tylko zatrudnionych w głównej siedzibie korporacji w Grapevine, ale objęła także siedzibę redakcji podległego Game Informera, gdzie z pracą pożegnało się blisko 50 osób. Jak możemy przeczytać w oświadczeniu złożonym przez firmę, jest to efekt trwającej restrukturyzacji szeregów przedsiębiorstwa.

W ramach zapowiedzianej wcześniej inicjatywy GameStop Reebot, której ma na celu przekształcenie naszej działalności w przyszłości oraz poprawienie wyników finansowych firmy, możemy potwierdzić że przeprowadziliśmy redukcję siły roboczej w efekcie czego efektem jest likwidacja 120 stanowisk korporacyjnych, co w przeliczeniu stanowi 14 % całkowitej liczby zatrudnionych w naszej firmie. Choć zmiany te nie są łatwe, były koniecznie, jeżeli chcemy poprawić wyniki finansowe, obniżyć koszty i lepszego dostosowania organizacji do naszych wysiłków na rzecz optymalizacji biznesu w celu realizacji naszych celów. Zdajemy sobie sprawę, że jest to trudny dzień w działalności naszej firmy, a w szczególności dla zwolnionych współpracowników. Doceniamy ich zaangażowanie oraz wysiłki i oferujemy wsparcie w tym okresie przejściowym.

To kolejna fala zwolnień, zaraz po tym jak kilka tygodni temu sieć zwolniła większość swoich menedżerów regionalnych. Spowodowane to było bardzo złymi wynikami, za sprawą których firma przez dłuższy czas próbowała oddać się pod młotek, z czego następnie się wycofała. GameStop stara się wciąż utrzymać na poziomie do jakiego był władze korporacji były przyzwyczajone, lecz rozpędzająca się dystrybucja cyfrowa skutecznie to utrudnia. Siedmiu redaktorów Game Informera potwierdziło dziś także za pomocą Twittera, że pożegnało się ze swoimi etatami. Jeden z nich przebywał obecnie na urlopie wypoczynkowym.

Warto również przeczytać:

 

Źródło: https://kotaku.com/gamestop-lays-off-over-100-people-including-nearly-hal-1837418024

Tagi: gamestop zwolnienia