Tytus Stobiński Tytus Stobiński 09.09.2019 14:59
GreedFall
1340V

GreedFall bez Denuvo, ale studio Spiders ma dla nas również nieco mniej radosne informacje

GreedFall, nadchodzące rpg studia Spiders choć nieco sztywne w mechanice, zapowiada się jako kawał solidnej gry fabularnej.

Premiera gry już jutro, więc twórcy jeszcze przed tym wydarzeniem starają się poinformować o wszystkich istotnych aspektach, które będą mogą mieć wpływ na decyzję o jej zakupie. GreedFall wydaje się być najbardziej ambitną produkcją, jaką do tej pory developer stworzył, a stojąca na wysokim poziomie sprzedaż zwyczajnie pozwoli twórcom na jeszcze większe rozwinięcie skrzydeł przy tworzeniu kolejnego IP.

Dziś natomiast otrzymaliśmy zapewnienie, że tytuł nie będzie zabezpieczony nielubianym w środowisku graczy systemem antypirackim Denuvo. Niestety, o ile ta informacja jest z gatunku tych dobrych, to fakt, że studio nie planuje wprowadzenia obsługi modów oraz jakichkolwiek dodatków w przyszłości, już nie do końca. Oczywiście, być może ilość treści, jakie znajdziemy w GreedFall jest przez twórców uważana za wystarczającą, to jednak uczciwie wycenione, większe dodatki są w stanie znacznie wydłużyć cykl życia gry. 

Możliwość instalacji modów z kolei, buduje wokół tytułu zżytą społeczność i sprawia, że gracze dostosowują go do swoich potrzeb. No nic, być może przy kolejnej premierze od studia Spiders otrzymamy powyższe opcje.

Warto również przeczytać:

Tagi: Focus Home Interactive GreedFall Spiders