Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 09.09.2019 08:04
Doktor Sen film
755V

Doktor Sen. Kontynuacja kultowego Lśnienia na ostatnim zwiastunie. Polska data premiery

"Doktor Sen", czyli filmowy sequel znakomitego "Lśnienia" od Stephena Kinga (zekranizowanego przez Stanleya Kubricka) jest gotowy do premiery. Zobaczcie ostatni zwiastun tego obrazu!

Stephen King opublikował w 2013 r. opowieść "Doktor Sen". Hollywood postanowił podjąć temat tej książki i zaadpotować ją do postaci filmowej.

Dzieło stanowi fabularną kontynuację "Lśnienia". Stephen King opowiada tu o dorosłym już Danie Torrancie, który stara się chronić pewną dziewczynkę obdarzoną specjalnymi mocami przed kultem, którego członkowie mają niecne plany.

Poniżej znajdziecie rozbudowany opis fabuły obrazu:

Doktor Sen to kontynuacja historii Danny’ego Torrance’a, która rozgrywa się 40 lat po jego przerażającym pobycie w hotelu Overlook w Lśnieniu. Ewan McGregor, Rebecca Ferguson i debiutująca Kyliegh Curran grają główne role w thrillerze o zjawiskach paranormalnych w reżyserii Mike’a Flanagana, który nakręcił ten film na podstawie własnego scenariusza, opartego na motywach powieści Stephena Kinga.

Dan Torrance, który nadal nosi blizny po koszmarze, jaki przeżył jako dziecko w hotelu Overlook, usiłuje znaleźć jakąś namiastkę spokoju. Jednak spokój ten zostaje zakłócony, kiedy Dan spotyka Abrę — odważną nastolatkę, posiadającą potężny, pozazmysłowy dar znany jako „lśnienie”. Abra, która instynktownie rozpoznała, że Dan przejawia te same zdolności co ona, odszukała go, ponieważ rozpaczliwie potrzebuje jego pomocy w walce z bezlitosną Rose the Hat i jej zwolennikami — kultem o nazwie Prawdziwy Węzeł, którego członkowie żerują na lśnieniu niewinnych, aby zachować nieśmiertelność.

Dan i Abra zawierają nietypowy układ, aby stoczyć brutalną walkę na śmierć i życie z Rose. Niewinność Abry oraz jej bezpretensjonalne podejście do własnego lśnienia skłaniają Dana do użycia własnych mocy z niespotykaną dotąd siłą — jednocześnie musi on stawić czoła własnym lękom i ponownie obudzić duchy przeszłości.

W roli głównej filmu gra oczywiście Ewan McGregor, znany przede wszystkim z ról w "Gwiezdnych Wojnach
 i ostatnio w "Krzysiu, gdzie jesteś".

Reżyserem "Doktora Snu" jest natomiast Mike Flanagan, znany z "Gry Geralda", "Ouija: Narodzin zła" i "Oculus".

Premiera Dotkora Snu odbędzie się w Polsce już 15 listopada 2019 r. 

Warto sprawdzić przy okazji:

Tagi: doktor sen film kino

Nie przegap