Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 08.09.2019 17:00
Celeste bez sequelu
548V

Celeste. Twórcy nie chcą robić kolejnej części gry

Wygląda na to, że twórcy hitowej platformówki z zeszłego roku nie zamierzają zamykać się wyłącznie w jej ramach. Zapowiedzieli, iż nie planują kolejnych części gry. 

Tak świetnego przyjęcia Celeste nie mogli spodziewać się nawet sami twórcy. Gra zdobyła wiele nagród i okazała się jednym z większych, niezależnych hitów ubiegłego roku. I choć rozgrywka nie przypadła do gustu wielu osobom, to jednak grono fanów okazało się ogromne.

Przy okazji premiery ostatniego DLC do gry, Matt Thornson, jej twórca, opowiedział trochę o planach na przyszłość. W wywiadzie dla IGN zdradził, że w tym momencie nie zamierzają wydać kolejnej części tak udanej gry:

Naprawdę nie chcemy tworzyć sequelu Celeste. Może w przyszłości zmienimy zdanie, ale na ten moment nie mamy pojęcia, w jaki sposób moglibyśmy to zrobić. I prócz tego, jesteśmy dużo bardziej zainteresowani zrobieniem czegoś nowego na naszą kolejną premierę.

Szef Matt Makes Games zdradził również, dlaczego najnowsze DLC będzie w pełni darmowe:

Chcemy być szczerzy z naszymi odbiorcami. Jesteśmy w stanie udostępnić to rozszerzenie za darmo, ponieważ znajdujemy się na bardzo wygodnej pozycji. Nie jest to jednak rzecz, która powinna być wymagana od twórców - tyczy się to także naszych przyszłych premier.

Rzuć okiem:

Źródło: https://www.gamesradar.com/uk/no-there-are-no-plans-to-make-a-celeste-sequel/

Tagi: Celeste Matt Makes Games