Tytus Stobiński Tytus Stobiński 05.09.2019 16:35
The Mandalorian
734V

The Mandalorian wyjaśni nam jak doszło do powstania i rządów Najwyższego Porządku

Wielu fanów filmowego uniwersum "Gwiezdnych Wojen" uważa decyzję za wprowadzenie "Najwyższego Porządku" w zastępstwie intergalaktycznego, złowrogiego Imperium za jedną z najgorszych, jakie zaszły za sprawą nowej trylogii. Nadchodzący jednak serial The Mandalorian może to zmienić.

Ciężko w zasadzie powiedzieć, skąd "Najwyższy Porządek" wziął się w świecie stworzonym przez Georga Lucasa, prócz faktu, że tak postanowili producenci "Przebudzenia Mocy". Jak jednak się dowiedzieliśmy, zmierzający wyłącznie na platformę Disney+ serial The Mandalorian wyjaśni nam pozycję, do jakiej doszła organizacja militarna po rozpadzie Imperium. 

Jak tłumaczy Dave Filoni, producent wykonawczy serialu, uniwersum Star Wars nie przeradza się z dnia na dzień w takie, które rządzone jest przez "tych dobrych", ponieważ zniszczone zostały Gwiazdy Śmierci.  

Jasne, rebelianci wygrali i chcą ustanowić republikę, ale nie da się jej przecież wprowadzić wszędzie w tym samym czasie. 

Swoje zdanie na ten temat ma także John Favreau, współtwórca oraz główny scenarzysta powstającej produkcji:

Co mogło stać się w ciągu 30 lat od pokonania Imperium do rozpoczęcia rządów Najwyższego Porządku? W Epizodzie VII widzimy ich już u szczytu.

A ja przypomnę, że The Mandalorian zadebiutuje już 12 listopada, oczywiście na nowej platformie streamingowej należącej do Disneya.

Więcej na temat Gwiezdnych Wojen do przeczytania na naszym portalu:

 

Tagi: disney disney+ Star Wars The Mandalorian