Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.08.2019 19:34
Epic Games vs Steam
1334V

Ubisoft atakuje Steam: „Obecny model biznesowy jest nierealistyczny”

Ubisoft jest pierwszym, dużym wydawcą, który zdecydował się całkowicie zrezygnować ze Steam i podpisał współprace z Epic Games. Wiceprezes francuskiej korporacji postanowił wytłumaczyć sytuację i zaatakował platformę Valve.

Epic Games Store radzi sobie coraz lepiej zyskując potężnych partnerów. Ubisoft jest pierwszą firmą, która zdecydowała się na współpracę z twórcami Fortnite i najwidoczniej w najbliższych latach sytuacja nie zostanie zmieniona. Problemem są oczywiście pieniądze.

Valve nadal inkasuje 30% dochodów z każdej produkcji wydanej na Steam, jednak kolejni deweloperzy nie chcą się z tym godzić. Epic Games zapewnia lepszy podział zysków i inkasuje zaledwie 12%.

Sytuację postanowił wytłumaczyć Chris Early, wiceprezes Ubisoftu zajmujący się sprawami współpracy oraz dochodów. Przedstawiciel korporacji podkreślił, że model przyjęty przez Steam jest nierealistyczny:

„Obecny model biznesowy, który oferują jest nierealistyczny. Nie odzwierciedla tego, gdzie aktualnie znajduje się świat pod względem dystrybucji gier”.

Jak wiadomo Valve oferuje pewne „udogodnienia” i niektórzy deweloperzy mogą zarabiać więcej – gdy gra osiągnie 10 mln dolarów to firma obniża podatek (25%) i zmniejsza go ponownie w momencie wygenerowania 50 mln dolarów przez tytuł (20%). Mimo to deweloperzy coraz śmielej decydują się na wybranie sklepu Epic Games.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://wccftech.com/ubisoft-current-steam-business-model-is-unrealistic-doesnt-reflect-where-the-world-is-today/

Tagi: Epic Games Store Steam Ubisoft

Nie przegap