Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.08.2019 17:53
Irlandczyk Netflix
1797V

Irlandczyk od Netflix ma datę premiery. Kiedy zobaczymy jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów 2019 roku?

„Irlandczyk” to dla Netflix skarb. Platforma doskonale zdaje sobie sprawę z siły produkcji, więc zamierza wprowadzić film na rynek w odpowiedni sposób. Na początku odbędzie się kinowa premiera, a dopiero później widzowie zobaczą opowieść w swoich domach.

„Irlandczyk” to zdecydowanie jedna z najważniejszych premier Netflixa w 2019 roku. Firma pokazała pierwszy teaser opowieści tuż po zakończeniu Oscarów i wysłała tym samym jasny sygnał – produkcja będzie walczyć o najważniejsze nagrody. Następnie dyrektor Nowojorskiego Festiwalu Filmowego i przewodniczący komitetu selekcyjnego potwierdził, że nadciąga wielki hit, ale wciąż czekaliśmy na jedno – konkretną datę premiery.

Sytuacja „Irlandczyka” jest jednak wyjątkowa. To film obładowany gwiazdami, za który odpowiada Martin Scorsese i jest to podobno najważniejsza produkcja w karierze utalentowanego reżysera. W tej sytuacji Netflix musi zadbać o drobne detale, by mieć pewność, że każdy zobaczy opowieść, która będzie mogła walczyć o najważniejsze laury.

Dzisiaj możemy potwierdzić - „Irlandczyk” zadebiutuje 27 września na wspomnianym Nowojorskim Festiwalu Filmowym, następnie 1 listopada trafi do wybranych kin (jest to niezbędne, by film mógł ubiegać się o między innymi Oscary), a już 27 listopada odbędzie się premiera na platformie Netflix.

Czy „Irlandczyk” może faktycznie zawalczyć o Oscary? Przekonamy się już wkrótce, jednak trzeba pamiętać, że w projekcie wzięło udział wielu utalentowanych aktorów, a Netflix zainwestował w film obłędne 175 mln dolarów.

Polecamy również na naszym serwisie:

Źródło: https://variety.com/2019/film/news/netflix-the-irishman-martin-scorsese-robert-deniro-al-pacino-theatrical-release-1203315270/

Tagi: data premiery Irlandczyk Netflix

Nie przegap