Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.07.2019 18:42
Irlandczyk Netflix
1786V

Irlandczyk od Netflix na pierwszych zdjęciach. To może być największy tegoroczny hit platformy

Netflix szykuje się do wielkiej premiery. Jesienią odbędzie się premiera „Irlandczyka”, czyli wyjątkowej historii, która będzie walczyć o największe nagrody. Platforma podgrzewa atmosferę przed premierą i publikuje pierwsze zdjęcia.

Netflix doskonale zdaje sobie sprawę z siły „Irlandczyka”. To właśnie z tego powodu film na początku trafi do kin – identycznie jak w przypadku „Romy” od Alfonso Cuaróna, która również zawitała na wielki ekran. Opowieść zgarnęła trzy Oscary i platforma wierzy, że nowa historia może powtórzyć ten sukces.

Skąd ta pewność? „Irlandczyk” otworzy Nowojorski Festiwal Filmowy – Martina Scorsese (reżyser) nie kryje zadowolenia z tej informacji:

„To niesamowity zaszczyt, że Irlandczyk został wybrany na Noc Otwarcia Festiwalu Filmowego w Nowym Jorku. Podziwiam odważne i wizjonerskie wybory, które festiwal przedstawia publiczności rok po roku. Festiwal ma kluczowe znaczenie dla uświadamiania kinematografii z całego świata. Jestem wdzięczny za możliwość premiery mojego nowego obrazu w Nowym Jorku wraz z moją wspaniałą obsadą i ekipą”.

Tak film zapowiedział Kent Jones dyrektor Nowojorskiego Festiwalu Filmowego i przewodniczący komitetu selekcyjnego:

„Irlandczyk posiada tak wiele rzeczy: jest bogaty, zabawny, niepokojący i jak te wszystkie wielkie filmy, absolutnie wyjątkowy. To praca mistrzów, wykonana z opanowaniem sztuki filmowej, którą w życiu widziałem bardzo rzadko i rozgrywa się na poziomie subtelności i ludzkiej intymności, która naprawdę mnie zdumiała. Mogę tylko powiedzieć, że w chwili, gdy skończyła się moja bezpośrednia reakcja, chciałem to wszystko jeszcze raz obejrzeć”.

Netflix zgarnął hit? Obsada wygląda wyśmienicie

Netflix przejął „Irlandczyka” za ponad 125 mln dolarów. Jest to jedna z najgorętszych, tegorocznych premier, w której wystąpią między innymi: Robert De Niro, Al Pacino, Bobby Cannavale, Harvey Keitel oraz Joe Pesci. Nie bez powodu pierwszy teaser filmu został opublikowany 25 lutego – tuż po zakończeniu Oscarów.

Platforma zapowiada historię następującymi słowami:

IRLANDCZYK to osadzona w powojennej Ameryce epicka gangsterska opowieść widziana oczami weterana II wojny światowej Franka Sheerana, oszusta i płatnego mordercy pracującego dla najbardziej osławionych przestępców XX wieku. Rozgrywająca się na przestrzeni kilkudziesięciu lat saga poświęcona jest jednej z największych zagadek kryminalnych w historii Stanów Zjednoczonych – tajemniczemu zaginięciu legendarnego przywódcy związków zawodowych Jimmy’ego Hoffa. Widzowie wezmą udział w brutalnej podróży, podczas której zostaną przed nimi odsłonięte kulisy funkcjonowania przestępczego półświatka, wewnętrznych walk o wpływy oraz kryminalnych powiązań ze światem polityki.

Irlandczyk Netflix 2

Irlandczyk Netflix 1

Warto sprawdzić:

Tagi: Film irlandczyk netflix the irishman