Tytus Stobiński Tytus Stobiński 27.08.2019 15:35
BigBen Interactive
518V

BigBen Interactive ma ambitne plany. Firma chce się rozwijać i tworzyć nowe gatunki

BigBen Interactive to francuska firma specjalizująca się w produkcji akcesoriów do konsol, a także od 20 lat zajmuje się wydawaniem gier przeróżnych twórców.

Od pewnego czasu BigBen rozpoczął intensywny rozwój, pochłaniając kolejne, mniejsze firmy. Ostatnio udało im się zakupić studio Spiders, twórców nadchodzącego rpg akcji GreedFall. Podczas wywiadu udzielonego redakcji portalu GamesBeat, Benoit Clerc, szef działu publikacji w BigBen Interactive opowiedział o sporych ambicjach, jakie ma firma. Ich głównym założeniem jest stanie się pierwszym wydawcą z segmentu AA w ciągu najbliższych kilku lat. Dowiedzieliśmy się prócz tego, że firma nie zakończyła jeszcze zakupów i ma w planach przejęcie innych developerów, którzy specjalizują się w gatunkach, w których firma chcę stać się lepsza.

 

Sądzimy, że są jeszcze dziedziny, w których chcemy stać się lepsi. W branży gier wideo istnieją inne gatunki i jesteśmy zdania, że są inne gatunki i pomysły, które musimy przedstawić graczom, nawet jeśli obecnie nie są nawet zdefiniowane jako gatunki.

Clerc zaznaczył jednak, że podstawowe założenia firmy pozostają bez zmian, niezależnie od tego jak bardzo firma chce się rozwijać i poszerzać horyzonty.

Mamy pomysły, potrzebuje innych ekspertów by je zrealizować. Strategia jeśli chodzi o przejmowanie developerów pozostaje bez zmian. Chcemy ludzi, którzy chcą stać się najlepsi w ramach tworzonego przez siebie gatunku.

Warto również przeczytać:

 

Źródło: https://venturebeat.com/2019/08/25/bigbens-acquisition-of-spiders-weaves-a-web-of-double-a-ambition/

Tagi: bigben games Bigben Interactive greedfall Spiders