Tytus Stobiński Tytus Stobiński 27.08.2019 10:59
Aaron Greenberg
865V

Microsoft zadowolony ze swoich nowych, wewnętrznych zespołów. Firma skupia się na rozwoju nowych marek

Ostatnie 12 miesięcy przyniosło wiele niespodziewanych momentów, a jednym z nich były dość pokaźne zakupy, na jakie wybrał się Microsoft. Firma zainwestowała nieco w oddział wewnętrznych studiów, przejmując te dobrze nam znane oraz powołując do życia nowe.

Nie tylko Sony, ale również gigant z Redmond zbroi się przed nadejściem kolejnej generacji konsol. Firma wchłonęła tak doświadczonych developerów, jak Ninja Theory i Double Fine, a założone od podstaw The Initiative cechuje się zespołem sklejonym z byłych pracowników największych studiów gier wideo na świecie. Wystarczy wspomnieć choćby o Naughty Dog, Rockstar Games i THQ.

Korporacja z pewnością planuje już dalsze ruchy na rynku, ale jak poinformował Aaron Greenberg podczas wywiadu z redakcją portalu Twinfinite, w tym momencie zespół robi sobie drobną przerwę i jest zadowolony z punktu, w jakim się znalazł na przełomie jednego roku.

To było bardzo ekscytujące przeżycie, poznać te wszystkie studia, usiąść przy jednym stole z zespołem Ninja Theory, Obsidian czy ekipą inXile. Oglądać te wszystkie projekty, tajne rzeczy o których ludzie nie mają jeszcze pojęcia. W odpowiednim czasie zresztą będziemy o nich informować. Wydaje mi się, że czujemy się spełnieni w temacie zawartości, jaka nadchodzi z naszych wewnętrznych studiów. Nigdy nie wiesz, ale sądzę, że miejsce gdzie się teraz znajdujemy, z naszymi 15 wewnętrznymi studiami potwierdza, że mamy naprawdę satysfakcjonującą ilość materiału. Nieważne, czy mówię o Project Scarlett, Xbox Game Pass na PC i konsolach, to wydaje mi się, że mamy naprawdę sporo dobrej zawartości obejmującej różne gatunki i różne gry, a całość zadowoli naszych fanów.

Nadchodzące Xbox XO19 zapewne zdradzi nam nieco więcej szczegółów związanych z tajemniczymi projektami, choć z całą pewnością największe działa Microsoft wytoczy już na E3 2020 - tuż przed premierą Project Scarlett.

Warto również przeczytać na naszym portalu:

 

Źródło: https://gamingbolt.com/microsoft-is-done-acquiring-studios-for-now

Tagi: Aaron Greenberg inXile Microsoft Microsoft Game Studios Obsidian PROJECT SCARLETT The Initiative Xbox Game Pass