Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 24.08.2019 15:40
Dragon Quest Builders 2 odejście reżysera
439V

Reżyser serii Dragon Quest Builders opuszcza Square Enix

Zaledwie miesiąc po tym, jak swoją światową premierę miał Dragon Quest Builders 2, reżyser odpowiadający za tę serię ogłosił swoje odejście ze Square Enix. 

Dragon Quest Builders 2 okazał się nie mniejszym hitem niż premierowa część. Fani są zadowoleni, sprzedaż cały czas stoi na wysokim poziomie, a twórcy mogą być dumni, że ponownie dostarczyli świetny projekt ze świata popularnej marki. 

Wygląda jednak na to, że wiąże to ze sobą także pewne smutne elementy. Kazuya Niinou, reżyser odpowiadający za spin-offy poinformował na Twitterze o swoim odejściu:

Tworzenie Builders 2 zakończone, więc opuszczam Square Enix. Naoki Yoshida, Noriyoshi Fujimoto, Takuma Shiraishi, wszyscy moi przyjaciele i Wy wszyscy, którzy czerpaliście przyjemność z gier, które tworzyłem - dziękuję bardzo! Naprawdę doceniam Wasze wsparcie.

Reżyser przekazał, że pracował w Square Enix około siedmiu lat i czuł się już lekko zmęczony, gdy produkowano Dragon Quest Builders 2, więc zapragnął osadzić się w nowym środowisku deweloperskim. 

Oprócz prac nad wspomnianą serią, Kazuya Niinou tworzył także Final Fantasy XIV: A Realm RebornEtrian Odyssey oraz 7th Dragon.

Więcej o marce Smoczych Misji:

Źródło: https://www.dualshockers.com/dragon-quest-builders-kazuya-niinou-leaves-square-enix/

Tagi: Dragon Quest Builders 2 Square Enix