Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 26.07.2019 11:02
Dragon Quest Builders 2 framerate
1195V

Dragon Quest Builders 2 to pokaz slajdów na Switch. Analiza najgorzej działającej gry z konsoli Nintendo

Niestety okazuje się, że bardzo przyjemny i dopracowany gameplayowo Dragon Quest Builders 2 działa kompromitująco słabo (dla Square Enix) na Switch.

Okazuje się, że autorzy Dragon Quest Builders 2 nie zdołali należycie zoptymalizować gry w wersji na Switch. Chodzi o płynność animacji.

Duże problemy z frameratem na Switch

O ile w kampanii framerate jest na Switch w miarę zadowalający, rzadko spadając poniżej 27 fps, to gdy zaczniemy zabawę z budowaniem na całego, wznosząc niesamowite budowle, zaczyna się prawdziwy pokaz slajdów. Co dzieje się przy zwiedzaniu takich architektonicznych popisów możecie zobaczyć w 4 minucie poniższego nagrania. Gra spada w takich warunkach nawet do 7-8 klatek na sekundę i taki stan trwa przez całe minuty.

Redakcja Digital Foundry nazywa w związku z kiepskim frameratem Dragon Quest Builders 2  "najgorzej działającą grą na Switch".

Dragon Quest Builders 2: Switch vs PS4 Pro

Dla porównania od 6 minuty nagrania możecie sprawdzić framerate z wersji gry na PS4 Pro. O ile Dragon Quest Builders 2 nie ma problemu z 60 fps w kampanii, to w bogatej architekturze stworzonej przez użytkowników gra potrafi generować framerate na poziomie ok. 20 fps.

Miejmy nadzieję, że Square Enix zoptymalizuję grę na Switch w aktualizacji, bo to znakomita produkcja, w którą warto zagrać (w obecnej sytuacji polecamy oczywiście wersję z PS4).

Tagi: Dragon Quest Builders 2 Square Enix