Tytus Stobiński Tytus Stobiński 23.08.2019 16:01
Gears 5
726V

Gears 5 z najbardziej przyjaznym systemem mikropłatności dla graczy? Developer twierdzi, że wyprzedza branżę

Radykalną zmianą zastosowaną w Gears 5 względem poprzedniej odsłony serii, jest wyłączenie z wieloosobowej rozgrywki nielubianych, lecz przynoszących korzyści lootboxów.

Wraz z Gears 5, developer oraz wydawca nie tylko zmieniają nazewnictwo, ale także całkowicie przebudowują system mikropłatności zawarty w grze. Choć gracze będą mogli zakupić dodatkowe postacie za realną walutę, to jednak twórcy całkowicie rezygnują z lootboxów, a wraz z nimi porzucają idee przepustki sezonowej. Oznacza to, że każda nowa mapa, jaka pojawi się po premierze gry będzie dostępna dla każdego zupełnie za darmo.

Otrzymamy także tryb Tour of Duty, za sprawą którego weźmiemy udział w codziennych wyzwaniach i zgarniemy nagrody w postaci kosmetycznych zmian dla naszych postaci. Zostaniemy więc obdarowani za samo granie w tryb wieloosobowy Gears 5. Jak twierdzi Ryan Cleven, reżyser multiplayera, jest to bardzo przyjazny graczom, nakierowany na nich sposób pozyskiwania dodatkowych pieniędzy z już wydanego tytułu i rzeczywiście, ciężko się z nim nie zgodzić.

W trakcie wywiadu udzielonego redakcji portalu gameindustry, Cleven zasugerował, że działanie, jakiego podjęło się The Coalition jest czymś świeżym i wyprzedzającym innego studia. Decyzja ta zresztą zapadła ponoć jeszcze przed przelaniem czary goryczy związanej ze skrzynkami.

Podjęliśmy tę decyzję przed całym wybuchem i zirytowaniem graczy. Naprawdę sądzimy, że wyprzedzamy większość naszej branży w związku z decyzją o pozbyciu się lootboxów, a zarazem służeniu ludziom, którzy nie widzą nic złego w zakupie niektórych rzeczy za rzeczywistą walutę. Na początku postawiliśmy sobie wyzwanie - czy jesteśmy w stanie stworzyć system, w którym gracze wciąż będą w stanie kupować rzeczy, które kupować chcą, a zarazem uczynić go takim, by wszyscy byli zadowoleni?

Premiera Gears 5 już 10 września i wtedy ostatecznie przekonamy się ile z założeń udało się twórcom dostarczyć.

Więcej na temat gry od The Coalition:

 

Źródło: https://gamingbolt.com/gears-5-is-ahead-of-the-industry-in-getting-rid-of-loot-boxes-the-coalition

Tagi: Gears 5 lootbox microsoft The Coalition

Nie przegap