Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 23.08.2019 09:20
Nintendo Switch nowy model w Polsce
3778V

Nowy Nintendo Switch w ofercie polskich sklepów. Zamówienia przedpremierowe

Jeśli myślicie o zakupie Nintendo Switch to zdecydowanie warto wstrzymać się jeszcze kilka tygodni, do momentu gdy sklepy zaczną wysyłać konsole po ważnej rewizji.

W kilku polskich sklepach ruszyły zamówienia przedpremierowe na nową wersję Switch, oznaczoną kodem HAC-001-01.

Sklepy takie jak Muve, Hdmarket czy Grymel umieściły już na swoich stronach oferty na zamówienia przedpremierowe nowych Switchów. Oferty oznaczane są np. jako "nowa edycja Switch" lub "Switch z lepszą baterią".

Ceny? Tutaj bez zaskoczeń - póki co polskie sklepy wyceniają wszędzie Nintendo Switch po rewizji na 1399 zł. Zamówiony wcześniej sprzęt będzie wysyłany w dniach 30 września - 4 października 2019 r.

Usprawnienia w nowej wersji Nintendo Switch

Przypominam, że nowa edycja Switch to nie tylko znacznie dłuższa praca na baterii, co już potwierdził szereg testów. Sprzęt oferuje również odrobinę lepszy wyświetlacz. Ekran w testach jest jaśniejszy i ma cieplejszy balans bieli. Pierwotny model Switch zapewnia 291 nitów (jednostek luminacji źródła światła) a nowy 318 nitów. "Temperatura" starych wyświetlaczy to natomiast 7000 K, a w odświeżonym modelu zarejestrowano 6750 K. Zapewnia to dokładniejsze i lepsze odwzorowanie kolorów w trybie przenośnym.

Nie mniej ważna jest kolejna zmiana - konsola działa z odrobinę niższą temperaturą w trybie zadokowanym i przenośnym. Z kolei Joy Cony wydają się trochę inaczej zbudowane, niż w pierwotnym wydaniu. Nie wiadomo jeszcze, jak przełoży się to na ich żywotność i problem z tzw. dryfowaniem analogowych gałek, występujący w pierwotnym wydaniu Switch.

Warto sprawdzić przy okazji:

Tagi: Nintendo nintendo switch polska switch

Nie przegap