Iza Łęcka Iza Łęcka 21.08.2019 12:47
cyberpunk bohaterowie multiplayer
651V

Multiplayer z Cyberpunk 2077 "to nadal faza badań i rozwoju"

Jak bumerang powracają pytania o tryb multiplayer w Cyberpunk 2077. Gracze liczą na jeszcze więcej przyjemności z zabawy w mrocznym Night City. Tymczasem jeden z przedstawicieli CD Projekt RED już rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Do premiery Cyberpunk 2077 coraz mniej czasu, niemniej dalej twórcy z CD Projekt RED bawią się z nami w kotka i myszkę w temacie trybu multiplayer w grze. Już od wstępnych faz produkcji, deweloperzy, pomimo skupienia przede wszystkim na doświadczeniach jednego gracza, wspominają o trybie wieloosobowym, rozbudzając płonne nadzieje. 

Podczas tegorocznego gamescomu, Marthe Jonkers, Senior Concept Artist CD Projekt RED, potwierdził że na tryb multiplayer jak na razie nie mamy co liczyć:

"Zajmujemy się badaniami i rozwojem trybu multiplayer, ale skupiamy się na doświadczeniach dla jednego gracza i to właśnie dostaniesz w 2020 roku. Nie oznacza to, że mówimy "nie", ale nie oznacza to również, że mówimy "tak". To nadal faza badań i rozwoju."

Pracownicy polskiego studia w swojej nadchodzącej wielkiej produkcji, stawiają przede wszystkim na jakość. Dlatego też, skupiając się na grze single-player i odpicowaniu każdego aspektu historii, płynnym doświadczaniu fabuły z przepychem w zawartości, multiplayer musiałby po prostu działać na najwyższym poziomie:

"Jeśli dodamy tryb multiplayer, to wszystko musi sprawnie działać. Immersja jest dla nas bardzo ważna , dlatego musimy się upewnić, że wszystko pasuje do siebie. (…) Nie zamierzamy po prostu wcisnąć jakiejś funkcji [multiplayer- red.] i to wszystko.”

Jak widać, gracze spodziewają się jeszcze więcej po CD Projekt RED, dlatego ciągle powraca temat zabawy dla wielu. I o ile ostatecznie ta opcja nie została przez deweloperów 

O Cyberpunk 2077 możecie również przeczytać na naszym serwisie:

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2019-08-20-cyberpunk-2077s-post-launch-multiplayer-still-may-not-happen?

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077 multiplayer