PS5 z nowym IP od twórców The Last Guardian? genDesign podobno pracuje nad The Awakening

Plotka
979V
PS5 z nowym IP od twórców The Last Guardian? genDesign podobno pracuje nad The Awakening
Iza Łęcka | 21.08.2019, 07:50

Sony nie tylko zbroi się na nową generację stawiając na  swoje mocne tytuły i wykupując kolejne studia. Najprawdopodobniej na japońską konsolę szykuje się nowa marka od twórców The Last Guardian.

Widmo nowej generacji jest coraz bardziej widoczne. Jak zatem rozpocząć najlepiej start nowego sprzętu? Spoglądając na zdecydowane poczynania zarówno Sony jak i Microsoftu w temacie przejęcia następnych studiów tworzących najlepsze gry konsolowe, możemy być pewni – najwięksi gracze w branży prężnie szykują się do dostarczenia kolejnych hitów.

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi przez jednego z informatorów – EvilVR, który regularnie w Sieci publikuje wiadomości dotyczące Resident Evil  – genDesign (przekształcony z Team ICO) prężnie pracuje nad produkcją przeznaczoną na PlayStation 5. Twórcy odpowiedzialni chociażby za takie gry jak The Last Guardian czy Shadow of the Colossus, którzy nie od dzisiaj współpracują z Sony Computer Entertainment, podobno w przygotowaniu mają kolejne nowe IP.

The Awakening, bo tak zatytułowana ma być pozycja, będzie opowiadać o dziewczynie, która po ataku nadprzyrodzonych sił wyrusza w niebezpieczną podróż w góry, by przebudzić do walki demona. Na ratunek najbliższych pozostają jej 3 dni, inaczej cała wioska zostanie pozbawiona życia. Stawiając czoła wielu pułapkom oraz przeciwnościom losu, bohaterka stoczy walkę nie tylko z czasem. 

Jak twierdzi EvilVR, tytuł najprawdopodobniej zostanie ujawniony wraz z ogłoszeniem PlayStation 5, gdyż genDesign pracuje nad tą produkcją od 2016 roku, a silnik, na którym powstaje gra jest kompatybilny z najnowszą generacją. 

Jak na razie oczywiście nie możemy liczyć na żadne oficjalne potwierdzenia ze strony japońskiej korporacji.

O Sony przeczytacie również na naszym portalu:

Źródło: Twitter

Komentarze (32)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper