Microsoft nie udostępni kolejnych ekskluzywnych gier na PS4 i Switch

News
1665V
Microsoft nie udostępni kolejnych ekskluzywnych gier na PS4 i Switch
Iza Łęcka | 21.08.2019, 07:00

Korporacja z Redmond w ramach działalności swoich studiów, współpracowała przy rozwijaniu kolejnych IP przenosząc je na inne platformy. Jak się jednak okazuje, w przyszłości prace w ramach Xbox Game Studios mogą nabrać zupełnie innego kierunku.

Rodzina Xbox Game Studios prężnie się rozwija, sukcesywnie zwiększając liczbę kolejnych zespołów, które do niej dołączają – w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy mogliśmy mówić o przyłączeniu chociażby takich ekip jak Obsidian Entertainment, inXile Entertainment, jak również wraz z ogłoszeniami na E3 2018 Ninja Theory, Playground Games, Undead Labs i Compulsion Games, a jak wiemy istnieje możliwość następnych przejęć.

Jak wcześniej informowaliśmy, Microsoft planował zezwalać swoim studiom na tworzenie również tytułów zmierzających na PlayStation 5 i Nintendo Switcha, czuwając nad wszelkimi pracami i pozostawiając dla siebie swoje wielkie ekskluzywne tytuły.

Sytuacja jednak jak widać nieco uległa zmianie. W oświadczeniu wydanym przez Microsoft dla GamesIndustry.biz, liczba przyszłych wydań została pomniejszona. Jak możemy przeczytać, korporacja z Redmond w przyszłości będzie wymagać od nowych studiów prac nad tworzeniem gier ekskluzywnych na Xboksa:

"Miniony rok był dla nas ekscytującym czasem, ponieważ podwoiliśmy liczbę wewnętrznych zespołów kreatywnych tworzących gry na Xboksa. W miarę jak te nowe studia weszły w życie, byliśmy świadomi pewnych istniejących zobowiązań wobec innych platform i będziemy je honorować. Jednak w przyszłości te nowe studia skupią się na tworzeniu gier na nasze platformy. Nie planujemy dalszego rozszerzania naszych ekskluzywnych gier typu "first party" na inne konsole.”

Jak zostało podkreślone, Microsoft nadal stawiać będzie na rozgrywkę cross-platformową oraz progresję gier z poszanowaniem swobody dla twórców. I pomimo że już wcześniej zaznaczano, że największe ekskluzywne IP Xboksa będą nadal na wyłączność, tak możemy stwierdzić, że obrany zostanie nieco inny kierunek działań dla Xbox Game Studios. Tytuły ekskluzywne nadal pozostaną w rodzinie Microsoftu.

Zastanawiające jest, czy taka reakcja ma bliski związek z decyzją Sony względem chociażby Sunset Overdrive stworzonego przez Insomniac Games – przypomnijmy, że japońska korporacja jak na razie nie planuje rozwijania tej marki, całkowitą uwagę poświęcając innym wielkim tytułom studia.

Sprawdźcie również na naszym serwisie:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-08-20-microsoft-has-no-plans-to-release-more-xbox-exclusives-on-ps4-or-nintendo-switch?

Komentarze (67)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper