Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.08.2019 19:27
Wargaming Fest
515V

Wargaming Fest 2019: Dzień Czołgisty z pierwszymi szczegółami. Na imprezie wystąpi The Offspring

Wargaming zaprasza wszystkich graczy oraz entuzjastów dobrej zabawy na największy rodzinny festiwal w ojczyźnie World of Tanks. Zainteresowani spotkają fanów czołgów z całego świata i jednocześnie posłuchają sporo dobrej muzyki. Już teraz swój koncert potwierdziła legenda punk rocka – The Offspring.

15 września w Mińsku na Białorusi odbędzie się Wargaming Fest 2019: Dzień Czołgisty. Organizatorzy zapowiadają „największy, rodzinny festiwal o charakterze międzynarodowym dla wszystkich fanów World of Tanks i innych gier firmy Wargaming”. Na odwiedzających czeka moc atrakcji – granie w ulubione tytuły, upominki, zawody, konkursy, strefy zdjęć, zawody najlepszych europejskich graczy kontra zawodnicy ze Wspólnoty Niepodległych Państw.

Nie jest raczej wielkim zaskoczeniem, że Wargaming bardzo poważnie traktuje muzykę w swoich produkcjach. To właśnie z tego powodu zdecydowano się zaprosić na festiwal legendarny The Offspring. Poza kalifornijskimi muzykami koncerty dadzą lokalni, znani artyści. Pośród nich założyciele ukraińskiego folk rocka Vopli Vidoplyasova, głos generacji Zveri oraz białoruska pop-rockowa formacja Krambambulya.

Na Wargaming Fest 2019: Dzień Czołgisty są zaproszeni wszyscy zainteresowani i wejście na imprezę jest darmowe. Festiwal odbędzie się w Parku Zwycięstwa (Mińsk, Białoruś) w godzinach 14:00 – 23:00 na ponad 200 hektarach powierzchni. Organizatorzy spodziewają się przybycia ponad 200 000 miłośników gier i dobrej zabawy z Białorusi oraz Polski, Francji, Rosji, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Izraela czy USA.

Na wydarzeniu nie zabraknie dobrej zabawy dla wszystkich fanów czołgów:

„Na odwiedzających będzie czekać kilkaset komputerów z grami firmy Wargaming, w tym największa ilość komputerów wystawiona jednocześnie pod gołym niebem na całej Białorusi – na specjalnej platformie będzie czekać ponad 200 komputerów z World of Tanks. Wargaming Fest 2019: Dzień Czołgisty to wydarzenie dla całych rodzin, także można będzie spodziewać się stref dla najmłodszych, kilkadziesiąt różnych aren rekreacyjnych z rozmaitymi aktywnościami, gdzie do wybrania będą nagrody. Nikt nie powinien być głodny i spragniony, gdyż w specjalnej strefie gastronomicznej czekać będzie mnóstwo różnych miejsc, gdzie będzie można zjeść i odpocząć. A jeśli chcecie mieć z wydarzenia jeszcze więcej, można pokusić się o zakup biletu VIP, który daje dostęp do specjalnej strefy na festiwalu, zestaw fizycznych upominków oraz wirtualnych rzeczy do World of Tanks i innych gier firmy Wargaming.”

Rodzimy oddział Wargamingu podkreśla, że Polacy mogą przebywać na Białorusi do 30 dni bez wiz jeśli przylecą korzystając z portu lotniczego w Mińsku:

„Nie potrzeba żadnych zaproszeń ani nie ma innych obostrzeń. Warunkiem jest powrót do kraju w ciągu 30 dni lub innego kraju samolotem (wykluczając Rosję). Polacy są jednym z trzech nacji, które korzystają z tego systemu. Tylko w pierwszej połowie 2019 roku skorzystało z tego rozwiązania ponad 240 000 tysięcy osób. Więcej szczegółów dotyczących podróżowania na Białoruś można znaleźć na stronie ambasady”

Poznaliśmy także ciekawe liczby dotyczące gier Wargamingu w Polsce:

„Do pierwszego kwartału 2019 w Polsce utworzono ponad 7 141 641 milionów kont dla wszystkich tytułów tej firmy. Jeśli porównamy to z ilością obywateli polskich (38 400 000 według Głównego Urzędu Statystycznego) okazuje się, że ponad 18% Polaków miało styczność z jedną lub więcej gier produkowanych lub wydawanych przez Wargaming. Najpopularniejszym tytułem jest World of Tanks na komputerach osobistych, gdzie zarejestrowanych jest dokładnie 3 684 546 Polaków, co stanowi prawie 10% populacji naszego kraju.”

Warto spojrzeć:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: dzień czołgisty Wargaming Wargaming Fest