Iza Łęcka Iza Łęcka 08.08.2019 13:00
Caliber Wargaming
1089V

Caliber to shooter od Wargamingu. Twórcy World of Tanks prezentują nowe IP

Wargaming właśnie ogłosił swoją pierwszą produkcję „przeznaczoną dla starszego odbiorcy”. Twórcy World of Tanks opracowują strzelankę, która skupia się na komunikacji, koordynacji działań oraz taktyce. Znamy pierwsze szczegóły i mamy zwiastun gry zatytułowanej Caliber.

Wargaming to mistrzowie gier free-2-play. Zdecydowanie, deweloperzy nie zmieniają dobrych przyzwyczajeń. We współpracy z 1C Gaming Studios opracowano Caliber – jest to drużynowy shooter, który zaoferuje rozgrywkę PvE oraz PVP. W każdym zespole znajdzie się po czterech operatorów o różnych klasach:

  • Szturm: efektywny na średnim i krótkim dystansie. Idealny do agresywnego stylu gry.
  • Wsparcie: wspomaga drużynę ogniem kryjącym. Dla miłośników ciężkiego uzbrojenia.
  • Medyk: wspiera drużynę w ogniu walki. Dobra klasa dla osób lubiących pomagać innym.
  • Snajper: walczy na dalekich dystansach. Celne oko i pewna ręka to podstawa.

Deweloperzy stworzyli gameplay skupiony na współpracy graczy – każdy będzie prezentował inną klasę i rolę w drużynie – a podczas pojedynków wcielimy się w przedstawicieli narodowych sił specjalnych. Twórcy zaoferują szczegółowe przedstawienie modelów postaci (od uniformów, przez naszywki, po uzbrojenie i akcesoria), a wszystkie detale są odwzorowaniem cech poszczególnych sił specjalnych z całego świata – w Caliber znajdzie się między innymi polski GROM, amerykański Navy SEALs czy niemieckie Kommando Spezialkräfte.

Alexander Zezyulin, dyrektor gry, zapowiedział pozycję następującymi słowami:

„Jesteśmy niesamowicie podekscytowani, że będziemy prezentować Caliber w Europie po raz pierwszy, a dodatkowo na największej growej scenie – na gamescomie! I tak, projektując grę upewniliśmy się, że odpowiada ona filozofii Wargamingu – jest free-to-win i jest uczciwa. Istotne jest również, że nie jest to strzelanka wymagająca niesamowitego czasu reakcji. Tylko taktyka pozwoli Wam wygrać w tym teatrze działań wojennych.”

Caliber będzie obecny po raz pierwszy w Europie na targach gamescom 2019. Tytuł był wcześniej sprawdzany w krajach WNP, a teraz nadszedł czas na testy w Europie – jesteście zainteresowani? Wargaming zaprasza na witrynę playcaliber.eu

Więcej o działaniach Wargamingu:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: caliber free-2-play shooter wargaming

Nie przegap