Tytus Stobiński Tytus Stobiński 20.08.2019 16:20
Apex Legends
1202V

Dyrektor generalny Respawn Entertainment komentuje obraźliwe wpisy swojego pracownika

Wczoraj informowaliśmy Was o nieprzyjemnej sytuacji do jakiej doszło przez wydarzenie Iron Crown w Apex Legends. Dziś sytuacja dalej się rozwija.

Zacznijmy od tego, że postaram się Wam wyjaśnić sytuację streszczając ją nieco, jeżeli nie jesteście zaznajomieni z tematem. Do Apex Legends trafiło wydarzenie Iron Crown, które za sprawą systemu spieniężania i niebotycznej wartości przedmiotów wywołało niemałe obruszenie pośród społeczności graczy. Wówczas, Respawn Entertainment przeprosił za całe zajście i obiecał zmianę zasad, lecz pod postem o takiej treści, jednemu z producentów puściły nieco nerwy i zaczął bez ogródek obrażać niektórych komentujących (którzy również nie byli do końca sympatyczni), używając do tego bardzo niewybrednych epitetów.

Dziś natomiast, prezes Respawn Entertainment widząc, że napięcie niczym w filmach Hitchocka rośnie z minuty na minutę, postanowił przeprosić wszystkich za zaistniałą sytuację. Oto wpis, jaki pojawił się na twitterowym koncie Vince'a Zampelli:

W piątek poinformowaliśmy społeczność graczy Apex Legends, o tym w jaki sposób zmieniamy wydarzenie Iron Crown. Część ludzi z naszego zespołu rozpoczęła dyskusję na forum reddit, a sprawy potoczyły się złym torem. Niektórzy z naszych pracowników przekroczyli podstawowe zasady w komentarzach, a my nie chcemy, by Respawn był reprezentowany w ten sposób. Przepraszam każdego, kto został obrażony. Zawsze będę stał murem za zespołem i walczył z wszelkimi przejawami agresji, gróźb śmierci i rozprzestrzeniania toksycznej atmosfery, jakie są w nich kierowane. Nie oznacza to jednak, że jakkolwiek sami powinniśmy się przyczyniać do ich propagowania, a wręcz odwrotnie. Musimy dołożyć wszelkich starań, by zapobiec takim sytuacjom. W zeszłym tygodniu tak się nie stało, ale teraz będzie już tylko lepiej. Tutaj w Respawn zdrowa relacja z naszymi fanami stanowi dla nas trzon.

Cóż, takie przeprosiny to konieczność ze strony odpowiedzialnego szefostwa firmy i bardzo dobrze, że się ukazały. Niemniej jednak twórcy gier wideo muszą pamiętać, że społeczność graczy, jak każda inna składa się z różnych ludzi i niekiedy nie warto dać się sprowokować agresywnym i obraźliwym komentarzom.

Więcej do przeczytania na naszym portalu:

 

Źródło: https://wccftech.com/respawn-ceo-issues-apology-after-some-developers-insulted-fans-on-reddit/

Tagi: Apex Legends Electronic Arts Respawn Entertainment