Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.08.2019 17:13
Apex Legends toporek
2068V

Apex Legends z toporkiem za 637-712 zł. Broń wywołała mieszane uczucia

Tryb solo wylądował na serwerach Apex Legends, a jednocześnie twórcy nie zapomnieli o kilku kosmetykach. Wśród nowego sprzętu znalazł się toporek, który możemy nabyć za ponad 637 zł. Jest to wyłącznie skórka do posiadanej broni.

Respawn Entertainment wprowadziło na serwery Apex Legends nowe przedmioty kosmetyczne. Sytuacja jest dość zaskakująca, ponieważ pierwszy raz w Apex Legends pojawiły się skórki zamknięte za mikrotransakcjami – nie możemy ich odblokować za standardową rozgrywkę.

Zainteresowani mogą zdobyć 24 legendarne przedmioty (bez duplikatów) – dwa pierwsze otrzymacie za darmo, a za kolejne należy zapłacić prawdziwymi pieniędzmi. Gracze chcąc zdobyć pełen pakiet muszą nabyć 22 paczki – w zależności od pakietów może to być przykładowo 16 zestawów po 1000 monet.

Sytuacja jest o tyle zabawna, że wydając te 525 zł i tak nie otrzymacie wszystkich przedmiotów, ponieważ część można odblokować dopiero po zdobyciu wspomnianych 24 legend. Następnie (po odblokowaniu pierwszych przedmiotów) możemy zainwestować kolejne monety i dopiero w tym momencie mamy szansę kupić prezentowany na grafice toporek.

Dziennikarze Eurogamera wyliczyli, że odblokowanie broni kosztuje od 637 zł do 712 zł... Za kosmetyczną siekierkę, która nie wpływa na rozgrywkę.

Nie jest raczej zaskoczeniem, że społeczność Apex Legends jest podzielona. Część graczy mówi wprost: pobieram grę za darmo, więc nie jest to problem, bo są to wyłącznie kosmetyczne przedmioty, ale nie trudno natrafić na głosy fanów, którzy narzekają na działania Respawn.

Więcej o grach Electronic Arts przeczytacie na naszej stronie:

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2019-08-14-this-apex-legends-axe-costs-about-gbp112-in-loot-boxes

Tagi: Apex Legends Electronic Arts Respawn Entertainment