Tytus Stobiński Tytus Stobiński 20.08.2019 11:34
Phil Spencer
1098V

Phil Spencer jest zdania, że konsolowe wojny producentów są przeszłością. Żyjemy w czasach współpracy

Phil Spencer to ambitna postać, która pomimo błędów, jakie firma popełniła choćby przy premierze Xboksa One, stara się wynieść firmę najwyżej w jej historii.

Spencer ma własne, specyficzne zdanie na temat współczesnych wojen konsolowych, których zamysł uległ znacznym zmianom. Oczywiście, według szefa marki Xbox firmy wciąż gdzieś czują konkurencję i starają się być lepsze od rywali - zwłaszcza pod względem technologicznym. Dostrzega jednak, że sama idea firm, jako śmiertelnych wrogów próbujących się zmiażdżyć w kampaniach marketingowych i wysyłających szpiegów, minęła bezpowrotnie.

W wywiadzie z redakcją portalu Gamespot zaznaczył, jak chociażby przedstawiciele największych korporacji spotkały się podczas tegorocznej edycji E3, by przedyskutować wspólne dobro branży gier wideo i ustalić taktykę. Jak czytamy, według Phila biznes nie jest już sportem, w którym nieustannie próbujesz zmusić drugą stronę do poddania się i obecnie to znacznie bardziej kooperacyjna dziedzina.

Piękną sprawą w przypadku E3 jest to, że wszyscy zasiadamy przy jednym stole, kiedy dochodzi do spotkania zarządu. EA - siedzi, Take - Two również, dalej Sony, Nintendo - około 30 przedstawicieli największych wydawców, Epic też jest. Dyskutujemy, jak uczynić targi jeszcze lepszymi dla wszystkich. Za każdym razem kiedy możesz, a skupiamy się na tym wszyscy - trzeba tworzyć wspólne obszary dla nas, jako branży gier wideo, gdzie mamy nadzieję dokonać progresu, jak na przełomie ostatnich lat. Myślę, że daje nam to zrozumieć, że w konkretnych aspektach współpraca prowadzi do bardzo fajnych pomysłów.

 Cóż, współpraca największych producentów i wydawców może nam w zasadzie tylko pomóc. Funkcje takie jak cross-play, to znak, że ktoś faktycznie myśli o społeczności graczy oraz ich wygodzie. Czekamy na konkretne działania.

Więcej na temat Xboksa oraz Phila Spencera na naszym portalu:

 

Źródło: https://gamingbolt.com/phil-spencer-says-he-rejects-the-traditional-notion-of-console-wars

Tagi: E3 e3 2019 ea microsoft Nintendo Phil Spencer sony Take-Two video games industry