Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.08.2019 20:03
Gears 5 Kate
1117V

Gears 5 na fabularnym zwiastunie. To będzie największa opowieść z uniwersum Gearsów

The Coalition nie może dzisiaj narzekać na brak atrakcji. Kanadyjczycy na Inside Xbox pokazywali odświeżoną hordę, a teraz studio ma okazję prezentować kampanię z Gears 5. Twórcy podkreślają – będzie to największa historia z całego uniwersum.

Gears 5 otrzyma „najbardziej rozbudowaną kampanię” w historii marki Gears of War. Główną bohaterką opowieści została tym razem Kait Diaz, która po wybuchu wojny postanowiła uciec i odkryć swoje koneksje z wrogiem. Poznanie prawdy może rozpocząć lawinę, która wpłynie na życie każdego mieszkańca planety.

Kobieta otrzymała od swojej matki tajemniczy naszyjnik Szarańczy – to brzemię wciąż ciąży na Kait, która nie potrafi poradzić sobie z wielką odpowiedzialnością. To właśnie z tego powodu decyduje się wyruszyć na niezwykle niebezpieczną misję. W historii ważną rolę odegrają także Marcus Fenix, JD Fenix oraz Del Walker.

Czy to może się udać? Twórcy mocno ryzykują stawiając na pierwszą protagonistkę, ale mam szczerą nadzieję, że w samej opowieści nie zabraknie Marcusa – uznany heros był ozdobą poprzedniej odsłony.

Warto spojrzeć:

Tagi: Gears 5 Microsoft The Coalition