System Shock 2

System Shock 2

9,0
43 oceny

Ocena wg platformy:

PC 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Irrational Games / Looking Glass Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
23 godzin
Premiery
Świat:
11.08.1999
Europa:
1999
Polska:
29.11.1999
Producent:
Irrational Games / Looking Glass Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
23 godzin
Premiery
Świat:
11.08.1999
Europa:
1999
Polska:
29.11.1999

System Shock 2 - opis gry

System Shock 2 to gra action-adventure wyprodukowana wspólnie przez ekipy Irrational Games i Looking Glass Studios. Tytuł pierwotnie ukazał się na komputerach osobistych z systemem Windows, a po kilkunastu latach trafił też na sprzęty z Mac OS X i Linuxem.

Akcja System Shock 2 toczy się 42 lata po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części. Wcielamy się tutaj w bezimiennego żólnierza, który wstępuje do organizacji zwanej Unified National Nominate. Jego pierwszym zadaniem jest eskorta Von Brauna, nowoczesnego statku kosmicznego zdolnego przekraczać prędkość światła. Podczas misji dochodzi jednak do dziwnego incydentu. Żołnierz budzi się na pokładzie Von Brauna i dowiaduje się, że niemal cała załoga została zabita lub przemieniona w potwory. Jego pierwszym zadaniem jest spotkać się z kobietą, która przedstawia się jako jedyna ocalała z pogromu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Tak jak pierwsza część System Shock, “dwójka” łączy cechy RPG-a i strzelanki FPP. Zmagania zaczynamy od wybrania wojskowej profesji. Wpływa to na umiejętności podopiecznego, choć zaznaczyć warto, iż niezależnie od dokonanego na wstępie wyboru reszty skillów, przypisanych innych klasom, możemy się wyuczyć już w trakcie właściwej rozgrywki za pomocą specjalnych cybermodułów.

Przemierzając pokład Von Brauna protagonista natknie się na rozmaite niebezpieczeństwa. W zmaganiach z nimi pomaga mu wiele broni oraz innych użytecznych przedmiotów. Bronie dzielą się na te krótko- i długodystansowe (posiadają dwa tryby wystrzału oraz z czasem niszczeją), przy czym w zależności od rodzaju przeciwnika skuteczne może się okazać co innego. Jeśli chodzi z kolei o resztę, to natkniemy się jeszcze na medykamenty, osłony chroniące przed promieniowaniem, baterie, implanty poprawiające umiejętności itd. Nie każdy przedmiot jest jednak dostępny do użycia od razu. Część wymaga przeprowadzenia badań sprowadzających się do znalezienia odpowiednich substancji chemicznych.

Główny bohater, oprócz zdobycznych dóbr, dysponuje też pieniędzmi, za które może uzupełniać zapasy, leczyć rany, naprawiać posiadany sprzęt itd. Po uiszczeniu stosownej opłaty istnieje nawet możliwość ‘wskrzeszenia’ podopiecznego gdy utraci on całą energię.

Tak jak w ‘jedynce’, historia opowiedziana jest minimalistycznym sposobem. Chcąc poznać prawdę o mających miejsce wydarzeniach musimy zapoznawać się ze znaleźnymi dokumentami.

Wideo - System Shock 2

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper