Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 18.08.2019 16:21
Spider-Man: Far From Home z rekordem
1145V

Spider-Man: Far From Home najbardziej dochodowym filmem Sony

Peter Parker pokonał Jamesa Bonda. Najnowsza część przygód Spider-Mana zanotowała najwyższy przychód wśród filmów od Sony. 

"Spider-Man: Far From Home" to sequel pierwszej części przygód Pająka, która wchodzi w skład Marvel Cinematic Universe, a jednocześnie film będący swoistym epilogiem dla czwartej fazy produkcji zaliczających się do owego uniwersum. I ten drugi aspekt na pewno miał wpływ na niesamowity wynik pieniężny. 

"Spider-Man: Daleko od domu" oficjalnie przekroczył miliard dolarów przychodu! Jest to jedyny film opowiadający przygody Człowieka-Pająka, który przebił tę granicę. Zanotował on także najwyższy światowy box-office wśród wszystkich adaptacji jego przygód, które trafiły do kin. 

Nie jest to jednak największe osiągnięcie. Serwis Deadline poinformował, iż film wygenerował na całym świecie przychód rzędu 1.109 miliarda dolarów! Sprawia to, że wyprzedzając "Skyfall", stał się najbardziej dochodowym filmem ze stajni Sony! Jest to także jedyna produkcja, która przekroczyła rzeczony miliard, nie będąc jednocześnie wydana pod banderą Disneya. Świetne osiągnięcie! 

Przeczytaj również: 

Źródło: https://screenrant.com/spider-man-far-home-sony-highest-grossing-film/

Tagi: box office skyfall Sony Spider-Man: far from home