Iza Łęcka Iza Łęcka 08.08.2019 10:38
serial spider-man dla sony
2187V

Serial Spider-Man stworzą zdobywcy Oscara? Sony wyprodukuje serial w uniwersum bohaterów Marvela

Możliwe, że szykuje się niezła gratka dla fanów uniwersum Marvela. Sony planuje przenieść superbohaterów na mały ekran, a produkcją ma się zająć niezwykle utalentowany duet producencki.

Nikt nie zaprzeczy, że widzowie kochają świat superbohaterów – a wyniki ostatnich filmów z uniwersum Marvela „Avengers: Koniec gry”, czy nieprawdopodobny sukces ostatniej odsłony przygód Człowieka-Pająka „Spider-Man: Daleko od domu” tylko potwierdzają dobrą passę tych produkcji. Sony, posiadając prawa do niektórych herosów, nie zamierza wypuszczać kasy z rąk – na pierwszy plan wskoczy bowiem historia Spider-Mana.

Chris Miller oraz Phil Lord duet twórców filmowych, którego nie trzeba przedstawiać fanom współczesnych animacji. Na swoim koncie mają takie tytuły jak chociażby „LEGO Batman: Film”, „LEGO Ninjago: Film”, a w kinach jeszcze możemy uczestniczyć w seansach ich najnowszej produkcji „Lego przygoda 2”. Ich hit „Spider-Man Uniwersum” zdobył Oscara w kategorii Najlepszego długometrażowego filmu animowanego z 2019 roku.

Sony Pictures nabywając prawa do herosów z uniwersum Marvela nie planuje zmarnować wyłożonych milionów. Podejmując współpracę z Millerem i Lordem, powstanie serial przenoszący superbohaterów oraz ich wrogów na mniejsze ekrany.

"Opracowujemy kilka pokazów live-action z wykorzystaniem postaci Marvela wykupionych przez Sony, w których jest 900 postaci. Zastanawiamy się, w jaki sposób możemy rozwinąć projekty, tak aby każdy z nich był ich własnym, niepowtarzalnym doświadczeniem, ale i powiązanym z resztą.”

Chociaż twórca nie potwierdził bezpośrednio, które przygody zobaczymy na ekranie telewizorów, na podstawie umowy z Sony powstanie produkcja bazująca na hicie Człowieka-Pająka.

Plan jest jak najbardziej ambitny – podczas konsultacji z potencjalnymi współpracownikami, zbierając ekipę do tego projektu, duet planuje stworzenie osobliwej produkcji, która „nie przypomina niczego innego, co zostało zrobione w telewizji”. Pomimo długiego czasu oczekiwania na start serialu w telewizji, jak na razie mówimy bowiem o pracach na wstępnym etapie, Chris Miller podkreśla wyjątkowość projektu.

Gdzie zatem wyląduje nowy serial z uniwersum Spider-Mana? Cały harmonogram i plan zostanie opracowany w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Sprawdźcie również na naszym serwisie:

Źródło: https://deadline.com/2019/08/spider-man-universe-tv-series-details-christopher-miller-phil-lord-sony-pictures-tv-1202663810/

Tagi: Chris Miller Phil Lord serial Sony Pictures Entertainment spider-man

Nie przegap