Iza Łęcka Iza Łęcka 19.07.2019 10:55
spiderman sukces
1279V

Spider-Man pobił Batmana w USA. Sukces ekskluzywnej gry na PS4

Można mówić o kolejnym zwycięstwie Insomniac Games. W nawiązaniu do wszelkich nowości i smaczków, których jesteśmy świadkami w ramach konwentu w San Diego, opublikowano listę najlepiej sprzedających się gier o superbohaterach.

Spider-Man (2018) został niezwykle dobrze przyjęty przez graczy. Przygody młodego Petera Parkera, które nie mają swojej podstawy w żadnym z istniejących komiksów, lecz bazują na podstawowych założeniach historii, dzięki niezwykłej grywalności i mechanice zachwyciły. Pozycja tak mocno się spodobała, że nawet Marvel zdecydował się rozbudować historię, a fani ciągle oczekują pełnoprawnej kontynuacji. 

W sieci pojawiło się zestawienie najlepiej sprzedających się gier o superbohaterach, które udostępnił Mat Piscatella, analityk rynku gier wideo. Pomimo że Spider-Man (2018) miał swoją premierę dopiero rok temu, uplasował się na pierwszym miejscu w rankingu. Tym samym produkcja przebiła długoterminowego lidera rankingu Batman: Arkham City.

Najnowsze przygody Człowieka Pająka od Insomniac Games są ogromnym sukcesem. Ekskluzywny pozycja Sony już wcześniej zdobyła tytuł najszybciej sprzedającej się gry o superbohaterach w historii, więc udostępniony dzisiaj wynik nikogo nie powinien dziwić.

W zestawieniu oprócz wyżej wspomnianych tytułów wysoką pozycję zdobyły gry spod szyldu LEGO od Warner Bros. Interactive. Przygody herosów w ramach świata stworzonego z klocków – seria Lego Batman oraz Marvel's Super Heroes – to pozycje dobre zarówno dla dorosłych, jak i młodszych graczy.

Polecamy:

Źródło: Twitter

Tagi: Insomniac Games Sony Computer Entertainment Spider-Man (2018)