Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 17.08.2019 19:24
The Legend of Zelda: Breath of the Wild króluje w sprzedaży
1214V

Zelda: Breath of the Wild z najlepszą sprzedażą w historii marki w USA

Grupa analityków z NPD opublikowała wyniki sprzedażowe gier w Stanach Zjednoczonych. Wynika z nich, że największy przychód dla serii Zelda, przyniosła najnowsza część. 

The Legend of Zelda: Breath of the Wild wyznaczyło, według wielu graczy, nowe standardy dla gier z otwartym światem. Tytuł został zasypany całą masą nagród oraz wyjątkowo pozytywnych ocen (potwierdza to aż 97% na MetaCriticu) i ciężko negować takie reakcje. 

Świetny poziom gry zdają się potwierdzać także świetne wyniki sprzedażowe. Wczoraj w sieci pojawiły się wyniki, opublikowane przez grupę NPD, które przedstawiały między innymi rankingi sprzedaży gier z danej serii, tudzież konkretnego gatunku

Wyjątkowo ciekawe okazało się zestawienie, które obrazowało poziom sprzedaży tytułów podlegających pod markę Zelda. Jak się okazuje, najnowsza część serii stała się najlepiej sprzedającą w historii!

Pięć najlepszych prezentuje się następująco:

  1. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
  2. The Legend of Zelda: Twilight Princess
  3. The Legend of Zelda: Ocarina of Time
  4. The Legend of Zelda: Majora's Mask
  5. Link's Crossbow Training

Co także warto odnotować, to piąte miejsce w tym zestawieniu. Wielu fanów zdaje się zaskoczonych takim stanem rzeczy i dziwi się, iż Link's Crossbow Training znalazł się tu kosztem The Legend of Zelda: The Wind Waker.

Więcej o Zeldzie: 

 

Źródło: Twitter

Tagi: Nintendo The Legend of Zelda: Breath of the Wild