The Legend of Zelda: Majora's Mask

The Legend of Zelda: Majora's Mask

8,9
69 oceny

Ocena wg platformy:

3DS 8.9
N64 8.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
45 godzin
Premiery
Świat:
27.04.2000
Europa:
17.11.2000
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
45 godzin
Premiery
Świat:
27.04.2000
Europa:
17.11.2000

The Legend of Zelda: Majora's Mask - opis gry

The Legend of Zelda: Majora’s Mask to gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez Nintendo. Była to szósta część serii LoZ i jednocześnie druga, która pojawiła się na Nintendo 64. Tytuł wprowadził kilka znaczących nowych elementów do formuły cyklu i jednocześnie oferował mroczniejszą wizję świata. Do jego działania wymagane było posiadanie Expansion Paka, przystawki dwukrotnie zwiększającej ilość pamięci RAM konsoli.

Akcja gry ma miejsce w Terminie, krainie, w której niejaki Skull Kid wykradł tytułową maskę Majory, potężny artefakt z dawnych czasów. Pod jej wpływem poruszony zostaje księżyc, który ma spaść na ziemię w ciągu trzech dni. Link nie może do tego dopuścić, ale od początku ma utrudnione zadanie - Skull Kid przemienił go bowiem w stworka zwanego Deku Scrub.

Majora’s Mask to kontynuacji Ocarina of Time. Obie gry posiadają wiele elementów wspólnych, np. okarynę czasu, której melodie pozwalają nam pokonywać różne stojące na drodze problemy. Jeśli chodzi o fundamenty gameplayu, to “Maska…” nie przeprowadza rewolucji, ale mimo to kilka odważnych rozwiązań w niej zaimplementowano. Większy nacisk położono choćby na interakcję z NPC-ami, gracze mają tu też do dyspozycji pokaźniejszą ilość przedmiotów, questów i minigier. Ale to nie wszystko.

Oryginalnym pomysłem jest system związany z zegarem, który odmierza czas do apokalipsy. Jedna minuta u nas to jedna godzina w Terminie. Kierując Linkiem musimy wypełnić rozmaite zadania, w przeciwnym razie księżyc zwali się na ziemię i rozpirzy wszystko i wszystkich. Tu przydaje się okaryna, który pozwala nam cofnąć się w czasie. Co warto podkreślić, nie tracimy w ten sposób newralgicznych dla fabuły przedmiotów - tylko amunicję oraz pieniądze, jeśli uprzednio nie złożyliśmy ich w banku. Czas można także spowalniać i generalnie ma on o wiele większą rolę niż informowanie o nadciągającej katastrofie - wiele eventów występuje tylko w określonych momentach, a mieszkańcy Terminy działają według własnego harmonogramu zajęć. W ogarnięciu tego wszystkiego pomaga Bomber’s Notebook.

Ważnym elementem rozgrywki są też maski, które pozwalają zmagać się z napotykanymi zagadkami. Posiadanie niektórych bywa niezbędne, niektóre są natomiast całkowicie opcjonalne. Mają one różne właściwości - sprawiają, że Link jest szybszy, staje się nietykalny albo zmienia formę (Deku Scrub to jeden z przykładów). Pod taką nową postacią główny bohater zyskuje nowe umiejętności, często konieczne, by zaliczyć wątek fabularny.

Wideo - The Legend of Zelda: Majora's Mask

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper