Tytus Stobiński Tytus Stobiński 16.08.2019 14:10
Doom 3
1257V

Doom w końcu bez konieczności logowania się na konto bethesda.net

Wydane ponownie, ostatnie 3 pierwsze części serii Doom były sporą niespodzianką dla graczy, a w szczególności dla posiadaczy Nintendo Switch.

Niestety, Bethesda nie przechodzi ostatnimi czasy przez dobry okres. Nieustanne problemy  które stwarza Fallout 76, oraz brak nowych informacji o najważniejszych dla developera markach nie napawa optymizmem. Na całe szczęście, pod swoimi skrzydłami amerykańska firma ma także inne franczyzy, których wydawnictwem się zajmuje. Jedną z nich jest świetnie radzący sobie Doom. Ten wkrótce otrzyma zresztą nową część.

Zanim jednak do tego dojdzie, Bethesda zdecydowała się wypuścić na nowo trzy, pierwsze odsłony serii. Niestety, również tego nie udało się zrealizować bezproblemowo, ponieważ dziwnym trafem do gier z których najmłodsza część liczy sobie 15 lat, udało się zaimplementować konieczność logowania się do konta Bethesda.net. Sprawa była o tyle kuriozalna, ponieważ wymóg ten został przeforsowany w przypadku pierwszej i drugiej odsłony franczyzy, w momencie kiedy chcieliśmy rozpocząć grę w trybie dla pojedynczego gracza.

Dziś jednak Bethesda poinformowała, że dostarczona najnowsza łatka naprawia tę sprawę i usuwa konieczność pozostawania online. Wymagało to jednak nieco pracy, ponieważ opcja ta nie znalazła się przypadkiem, a Bethesda zaplanowała, że dzięki logowaniu gracze będą mogli odbierać nagrody w ramach Slayers Club.

Więcej na temat serii Doom oraz Bethesdy na naszym portalu:

 

Tagi: Bethesda doom doom 2 doom 3 ID Software