Iza Łęcka Iza Łęcka 15.08.2019 07:00
borderlands 3 ps5 xbox scarlett
398V

Borderlands 3 na PS5 i Xbox Scarlett? Gearbox „przygląda się tej opcji”

Gearbox Software ostro mierzy się z akcją promocyjną najnowszej odsłony Borderlands. Deweloperzy prężnie spoglądają w przyszłość nie ograniczając się tylko do obecnej generacji konsol.

Borderlands 3 zadebiutuje już 13 września. Jak zapowiadają twórcy z Gearbox Software, pozycja wykorzysta pełną moc PlayStation 4, dając graczom możliwość zagrania w 4K i 30 klatkach lub 1080p i 60 klatkach.

Co jednak może być warte podkreślenia, deweloperzy nie zakończą swoich planów względem Borderlands 3 na premierze oraz prezentacji kolejnych DLC - od premiery ostatniej pełnoprawnej odsłony minęło już 7 lat, więc szkoda marnować potencjału tej ciekawej strzelanki. Możliwe, że tytuł wyląduje na konsolach nowej generacji.

Jak stwierdził Paul Sage, dyrektor kreatywny gry, deweloperzy przyglądają się sprawie:

Zdecydowanie przyglądaliśmy się [opcji przeniesienia Borderlands 3 do następnej generacji]. I też jesteśmy tym podekscytowani. Za każdym razem, gdy otrzymujesz „nowy plac zabaw” do pracy, będziesz podekscytowany tym, co może dla Ciebie zrobić. Więc tak, powiedzmy, że się temu przyjrzeliśmy, jesteśmy bardzo podekscytowani i nie możemy się doczekać.... ale wystartujmy jak na razie na obecnych konsolach, zanim pójdziemy tą drogą.

Jak widzimy, nie wszystko oczywiście zostało zdecydowanie potwierdzone, niemniej skoro Gearbox Software mogło już zakosztować w możliwościach nowych sprzętów, to zapewne tylko kwestią czasu jest umożliwienie graczom zakosztowania rozgrywki cross-genowej. Jak wiemy, deweloperzy całkiem prężnie przygotowywali się do nowego tytułu, stawiając na ogrom treści i wiele możliwości dla graczy, a ewentualna rozgrywka na PlayStation 5 i Xbox Scarlett mogłaby dać możliwość zakosztowania w pojedynkach przeciwko Syrenom w 4K i 60 klatkach.

Możemy w tej sytuacji przypuszczać, że Borderlands 3 będzie kolejną produkcją, która po premierze na aktualnej generacji, wyląduje także na next-genach. Nikt nie jest zaskoczony, wszyscy się cieszą? 

O Borderlands 3 przeczytacie również na naszym serwisie:

Źródło: https://www.psu.com/news/borderlands-3-ps5-release/

Tagi: 2K Games Borderlands 3 Gearbox Software playstation 5 xbox scarlett

Nie przegap