Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.08.2019 18:41
Netflix Polska
1062V

Netflix najpopularniejszym VoD w Polsce. HBO GO notuje spadek zainteresowania

Ostatni sezon „Gry o tron” mógł wpłynąć także na polskich widzów. HBO GO odnotowało spadek oglądalności, ale za to Netflix zanotował świetne tygodnie. Platforma odpowiedzialna za między innymi „Wiedźmina” jest najpopularniejszym VoD w Polsce.

Najnowsze badania potwierdzają istotną rolę Netflixa w Polsce – platforma cieszy się największą popularnością i według Gemius/PBI (dla WirtualneMedia.pl) Netflix w samym lipcu odwiedziło 3,48 mln realnych użytkowników. Firma poprawiła swój rezultat z ubiegłego miesiąca o ponad 549 tysięcy widzów – to dokładnie 12,45% wszystkich polskich internautów.

Na drugim miejscu znajduje się w Polsce VOD.pl (+441 tysięcy od czerwca), które jednak odnotowało 221 tysięcy użytkowników mniej niż Netflix. Podium zamyka wp.pl – video, które osiągnęło 2,62 mln wejść (+370 tysięcy).

Spadki zanotowało między innymi HBO GO – serwis gromadzi 1,43 mln użytkowników (-240 tysięcy), jednak sytuacja powinna poprawić się w następnych miesiącach, ponieważ firma przygotowuje się na kilka dużych premier.

Dobry wynik Netflixa nie jest raczej zaskoczeniem. Platforma w ostatnich tygodniach systematycznie proponuje swoim klientom mocne seriale, które cieszą się dużą popularnością – warto tutaj na pewno wspomnieć rekordowy wynik trzeciego sezonu „Domu z papieru”. Netflix w ciekawy sposób promuje usługę zapraszając do współpracy znane twarze – Beata Kozidrak zaśpiewała dla "Orange is the new Black".

VOD Polska lipiec 2019

Polecamy również na naszym serwisie:

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/netflix-awansowal-na-lidera-serwisow-vod-w-polsce-w-dol-hbo-go-i-witryny-nadawcow-tv

Tagi: Netflix netlfix polska wyniki