Dead Island 2 jest nadal w produkcji

Gry
475V
Dead Island 2 jest nadal w produkcji
Musiol | 06.07.2018, 12:42

Dead Island 2. Pamiętacie, że grę w ogóle zapowiedziano? Zrobiono to lata temu, na początku tej generacji. Po drodze skasowano to, co robił pierwszy deweloper. Zaczęto pracę od nowa, a generacja powoli się kończy.

Zasadnym jest więc pytanie, czy Dead Island 2 jest jeszcze w produkcji. I według oficjalnego konta na Twitterze, prowadzonego prawdopodobnie przez kogoś z wydawnictwa (ewentualnie dewelopera) - gra nadal powstaje.

Dead Island: Survivors debiutuje na iOS i Androidzie

Oczywiście to jedyne, czego się dowiedzieliśmy. No, chyba że ogólnikowe dowiecie się więcej w odpowiednim czasie możemy traktować poważnie.

Dead Island 2 zapowiedziano na konferencji Sony podczas targów E3 2014. Wtedy jeszcze za grą stała ekipa Yager. Zobaczyliśmy zwiastun, później pokazano rozgrywkę, która wyglądała niczym Dead Island na sterydach, oferując kooperacyjną grę dla 8 graczy.

Kilka miesięcy później zrobiło się o grze cicho, a później pojawiły się plotki o skasowaniu projektu. Okazało się jednak, że Deep Silver nie był zadowolony z tego, co tworzyło Yager, więc projekt im odebrano, to co zrobiono wyrzucono do kosza i całość zaczęto od nowa. Tym razem już pod skrzydłami Sumo Digital. To wydarzyło się w marciu 2016 roku.

Minęły więc ponad dwa lata i o projekcie nadal cicho. Nie dostaliśmy żadnych nowych materiałów wideo, czy chociażby paru zrzutów by zobaczyć, jak wygląda teraz Dead Island 2. I niewiele zapowiada, by coś w tym temacie miało się wkrótce zmienić. A szkoda, bo Dead Island było przyjemną, bezmózgą rozwalanką zombie z elementami RPG.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Dead Island 2.

Źródło: własne

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper